Xiaomi to nie tylko smartfony - 5 najciekawszych urządzeń chińskiej marki

Nie można uniknąć porównania marki Xiaomi z marką Apple. Mówi się nawet, że Xiaomi produkuje tańsze podróbki smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Firma powstała w 2010 roku, ale historia marki rozpoczęła się już w 2004 roku. Jej asortyment to nie tylko nowoczesne telefony komórkowe, ale i odkurzacze, słuchawki, głośniki, smartwatche, aparaty, a nawet szczoteczki do zębów.

Historia marki Xiaomi

Chińska marka Xiaomi, która dosłownie oznacza „technologia prosa” została założona 6 kwietnia 2010 roku. Specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu i sprzedaży smartfonów, ale nie tylko. Xiaomi swoją siedzibę ma w Pekinie. Jej założycielem jest Lei Jun, który przez lata był zafascynowany firmą Apple i historią Steve`a Jobsa. Xiaomi wyspecjalizowało się w obniżaniu kosztów dystrybucji swoich produktów, dzięki czemu są one dostępne w korzystnej cenie na rynkach światowych.

Potentat na rynku smartfonów

Po roku od powołania marki Xiaomi do życia, wprowadziła ona na chiński rynek swój pierwszy smartfon Mi 1. Po 7 latach od tego wydarzenia strefa Xiaomi w dziedzinie produkcji smartfonów stale się powiększa, a firma zajmuje obecnie pozycję jednego z największych producentów tych urządzeń na świecie. Pierwszy smartfon Xioami – Mi 1 sprzedał się w siedmiu milionach egzemplarzy. W ofercie znalazł się również model Xiaomi Mi 2 o doskonałej specyfikacji. Później przyszedł czas na serię Redmi, czyli ofertę smartfonów ze średniej półki cenowej. Smartfony Xiaomi dostępne obecnie, m.in. Redmi Note 4, Redmi 5 Plus i Mi4i są bardzo popularne na całym świecie.

Robot sprzątający

Strefa Xiaomi obejmuje produkty inne niż smartfony, ale równie użyteczne i zaawansowane pod względem technicznym. Jednym z takich urządzeń jest odkurzacz Xiaomi Roborock Mi Robot 2 Mija Robot Vacuum Cleaner 2. Jest przenośnym, bezprzewodowym i inteligentnym urządzeniem domowym, które łączy w sobie funkcjonalność bezobsługowego odkurzacza i mopa. Odkurza on i myje powierzchnie płaskie.

Xiaomi Air oczyści powietrze

Sprzątanie konwencjonalne to nie wszystko, w czym pomagają produkty Xiaomi. Można za ich pomocą oczyścić także powietrze w naszych domach. Pozwala na to Xiaomi Air. Jedno urządzenie jest zdolne oczyścić nawet 47 mkw. Steruje się nim za pomocą smartfona lub przycisków znajdujących się na urządzeniu. Co ważne zwłaszcza dla polskich klientów, filtr dołączony do urządzenia Xiaomi Air pochłania smog, kurz, dym papierosowy i alergeny. Filtry trzeba jednak wymieniać co kilka miesięcy, ale urządzenie samo nam zakomunikuje taką konieczność.

Smartwatche Xiaomi

Kolejnym produktem w strefie Xiaomi są smartwatche, czyli inteligentne zegarki, które mają doskonałe parametry, a przy tym ich cena pozostaje bardzo konkurencyjna. Ich bateria pozwala na wielogodzinne korzystanie z nich – nawet przez 30-45 dni. Zaletą jest lekkość, a przy tym wysoka funkcjonalność. Smartwatche Xiaomi współpracują z systemami Android i iOS. Przydają się w szczególności dla osób, które zawodowo lub rekreacyjnie uprawiają różne dyscypliny sportowe.

Robot Xiaomi

Strefa Xiaomi obejmuje coraz bardziej nowoczesne i innowacyjne produkty. Między innymi są wśród nich roboty, czego przykładem jest robot Mi Robot Builder, zbudowany z 978 części. Ma system utrzymania równowagi, graficzne programowanie modułowe i można nim sterować za pomocą smartfona. Jak do tej pory tego rodzaju roboty Xiaomi pełnią raczej funkcje rekreacyjne i służą zabawie.

Xiaomi nie ustaje w oferowaniu coraz ciekawszych rozwiązań, które mają ułatwiać codzienne życie, bawić i uczyć. Trudno przewidzieć,  jakie jeszcze urządzenia zaproponuje nam ten producent w przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ