Każdy, kto nazywa się prawdziwym graczem, musi zagrać w Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 ze studia CD PROJEKT RED to zdecydowanie jedna z najbardziej oczekiwanych gier, które wyjdą stosunkowo niedługo. I choć do jej premiery pozostał jeszcze niecały rok, to w świecie gier wideo nie jest to wcale jakiś szczególnie długi okres.

Gra jest bardzo mocno promowana i praktycznie każdego dnia pojawiają się o niej kolejne newsy, zarówno dotyczące jakichś urywków fabuły, jak i mechaniki samej gry. Warto wspomnieć, że w Cyberpunk 2077 zagramy zarówno na komputerach PC z systemem Windows, jak i na konsolach obecnej generacji, to znaczy na Playstation 4 oraz Xbox One. Oczywiście, nie jest wykluczone, że gdy wyjdą już nowe konsole (co także stanie się stosunkowo niedługo), to zostanie na nie wypuszczona zremasterowana wersja gry z jeszcze lepszą grafiką, niż obecnie jest prezentowana na różnorakich trailerach z gry.

Sama nazwa gry powinna nam już powiedzieć wystarczająco dużo. Świat Cyberpunk 2077 to świat przytłaczającej i wszechobecnej technologii, modyfikacji genetycznych, cyfrowych wszczepów do organizmów, a także niestety wszechmocnych korporacji oraz niebezpiecznej przestępczości. Cyberpunk 2077 – RPG twórców Wiedźmina – ukaże nam, że w tym pełnym zagrożeń mieście przyszłości trzeba być kimś, żeby przetrwać i wyróżnić się z tłumu.

Akcja gry toczy się, zgodnie z tytułem, w 2077 roku, a więc ponad 50 lat później w stosunku do aktualnych wydarzeń. Zwiedzać przyjdzie nam metropolię zwaną Night City, która składać się będzie z sześciu różnych, niepodobnych do siebie regionów. Choć podobno mapa gry ma być nieco mniejsza niż w megahicie Wiedźmin 3, to będzie też dużo bardziej skondensowana. Oznacza to, że w tym futurystycznym mieście będzie mnóstwo skomplikowanych i wielopoziomowych budowli, które przyjdzie nam zwiedzać.

Gra, podobnie jak Wiedźmin 3, będzie to RPG umiejscowione w otwartym świecie, tym razem jednak z mechaniką shootera. Podczas rozgrywki spotkamy się z wieloma trudnymi wyborami moralnymi, z których żaden nie będzie jednoznacznie dobry, ani jednoznacznie zły. Do użytku gracza oddano też rozbudowany edytor postaci i już teraz pewne kontrowersje wzbudza fakt, że oprócz typowego mężczyzny czy typowej kobiety, w grze będziemy mogli także stworzyć postać transseksualną.

Zakup w przedsprzedaży Cyberpunk 2077 jest możliwy już teraz i taki zakup niesie za sobą pewne korzyści. Tymi korzyściami są cyfrowe dodatki w formie niesamowitej, klimatycznej ścieżki dźwiękowej, artbooka z materiałami z gry oraz wartościowego poradnika, zawierającego najważniejsze informacje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ