Polecane gry na PS5

Nowa konsola japońskiego koncernu Sony, czyli PS5, powoli rozgaszcza się na światowym rynku gier. I choć jej dostępność pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to jednak ci szczęśliwcy, którzy już konsole posiadają, mogą cieszyć się rozrywką na poziomie, którego jeszcze nie widziano w konsolowym światku. Oprócz jednak samej konsoli i jej możliwości obliczeniowych przyczyniają się do tego rewelacyjne gry. Jakie są najbardziej polecane gry na PS5? Po jakie tytuły przede wszystkim trzeba sięgnąć?

Demon’s Souls

Co prawda mamy tu do czynienia z remakiem gry z 2009 roku, lecz tak naprawdę tytuł startowy w przypadku tej konsoli nie mógł być lepszy. Całkowicie przebudowana warstwa graficzna i audio, lecz z pozostawieniem klasycznej mechaniki rozrywki, to coś, co spowodował, że ten action RPG, o absurdalnym wręcz poziomie trudności, przykuwa ponownie do ekranu niczym magnes.
W przypadku tego tytułu pamiętać jednak trzeba, że jest to gra będąca ojcem wszystkich kolejnych gier souls like, więc nie ma co tu oczekiwać nowości i oryginalnych rozwiązań. Wszystko to już widzieliśmy, lecz nigdy tak dobrze podane.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Choć gra ta mogłaby służyć jako dodatek do wcześniej wydanego na PS4 Spider-Man’a, to jednak doskonale sprawdza się również jako osobna pozycja. Ponownie mamy więc do czynienia z genialnym gameplayem, interesującą fabułą, oraz wciągającym systemem walki. To, co jest w tym wypadku największą nowością, to oczywiście płynność rozgrywki, spokojnie dochodzącą nawet do 60 klatek na sekundę, a jeśli uruchomi się grę w rybie jakości, możliwość podziwiania niespotykanych do tej pory efektów graficznych, z ray tracingiem włącznie.

Kolejne dobre gry na PS5

Obecny rok przyniesie ogromna ilość nowych tytułów na PS5, na czele z takimi pozycjami jak Ratchet & Clank: Rift Apart, czy też Resident Evil Village. Rok 2021 będzie więc prawdziwą ucztą dla graczy i nie pozostaje nic innego, jak tylko nabyć swoją nową konsolę.

Ceny gier na PS5

Niektóre tytuły zdaniem wielu graczy mają zbyt zawyżoną cenę, aby kupić je w tym momencie. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z zakupu wymarzonej gry. Przykładowe kody rabatowe Empik to okazja, aby kupić dobrą grę w okazyjnej cenie. Warto śledzić zatem aktualne promocje nie tylko w sklepach oferujących gry, ale dużych i znanych sieciówkach, a także na portalach z darmowymi kodami rabatowymi do sklepów. Jednym z najpopularniejszych tego typu portali jest Rabatio.com – serwis oferujący całkowicie za darmo kody rabatowe to tysięcy sklepów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ