Co potrafią współczesne smartfony

Funkcje i możliwości smartfonów zaskakują – nieustannie producenci urządzeń wprowadzają nowości, które kuszą użytkowników. Aparat, kamera, odtwarzacz muzyki, GPS, komunikatory, NFC – zna je chyba każdy. Mając taki smartfon Samsung, Huawei czy Apple, warto z niego korzystać w pełni.

Mnogość funkcji współczesnych smartfonów

Współczesny smartfon jest fundamentem codziennej komunikacji, ale już dawno przestał być tylko telefonem – możesz nim płacić, zamawiać zakupy z poziomu telefonu, korzystać z aplikacji bankowych, telewizji internetowej, z latarki czy poziomicy, słuchać radia albo muzyki, robić doskonałej jakości zdjęcia, odczytać mejl czy zajrzeć do mediów społecznościowych, nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości czy korzystać z niego jak z nawigacji. Smartfon Samsung, Apple, Xiaomi czy Huawei – to przenośne narzędzie multimedialne, które może spełniać różne funkcje. Poznajmy wybrane z nich.

Nagrywanie w rozdzielczości 4K

Wiele smartfonów oferuje możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K – jak m.in. telefon Huawei P40 5G. Wybrane modele kręcą filmy nawet w rozdzielczości… 8K – jak na przykład smartfon Samsung Galaxy S20. Często można ręcznie ustawić nagrywanie w wyższej rozdzielczości lub zmienić liczbę klatek i cieszyć się z nagrania jak najlepszej jakości.

Częstotliwość odświeżania ekranu

Ten parametr ma znaczenie nie tylko w monitorach dla graczy! W smartfonach standardem jest 60 MHz, wiele ekranów ma jednak 90 Mhz lub 120 Hz. Wyższa częstotliwość to płynne ruchy na ekranie, co docenią miłośnicy gier, ale także filmów czy osoby lubiące szybko przewijać poszczególne elementy w menu. Telefon Huawei, Samsung czy Xiaomi może mieć też funkcję, by ręcznie ustawić ten parametr i docenić lepszą jakość obrazu.

DeX – pulpit na dużym ekranie

To rozwiązanie posiada niejeden smartfon Samsung – jest wyjątkowo praktyczne w trakcie ważnych spotkań, konferencji czy prezentacji, czyli sprawdza się m.in. w biznesie. Samsung DeX (Desktop Experience) po podłączeniu smartfona do telewizora lub monitora umożliwia wyświetlanie treści (dokumentów, zdjęć itd.) na dużym ekranie i zapewnia dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Smartfon zmienia się w komputer z monitorem.

Odbiornik GPS

Czujnik GPS to w nowoczesnych urządzeniach standard – daje ogromne możliwości. Możliwość odczytu danych geolokacyjnych pozwala mu pełnić funkcje nawigacyjne. Telefon często służy zatem jako nawigacja w samochodzie, ale też pomaga podczas biegania, jazdy na rowerze czy spacerów po nieznanym terenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ