Tanie laptopy poleasingowe

Obecna sytuacja na rynku elektroniki nie tylko winduje ceny, ale sprawia też, że wiele urządzeń nie jest dostępnych od ręki. Bardzo popularnym rozwiązaniem staje się zakup używanego sprzętu, szczególnie od firm, które specjalizują się w sprzedaży elektroniki z drugiej ręki. Dzięki temu dostajemy sprzęt sprawdzony, wyczyszczony wraz z dowodem zakupu. Szczególnie ciekawą grupą są tanie laptopy poleasingowe.

Klasa używanej elektroniki

Bardzo ważnym parametrem opisującym to, co tak właściwie kupujemy jest klasa. Mówi nam ona o tym, w jakim stanie wizualnym oraz technicznym jest laptop. W przypadku klasy A, mamy do czynienia z elektroniką której stan wizualny jest bardzo dobry, sprzęt wygląda niemalże jak nowy. Może posiadać drobne zarysowania czy przetarcia, ale takie, które widoczne są dopiero po dokładniejszych oględzinach. Zarówno w klasie A jak i B, techniczny stan sprzętu jest bez zarzutu. Wszystkie podzespoły są sprawne i sprawdzone. Jedyną różnicą będzie aspekt wizualny. Klasa B to laptopy które noszą wyraźne znaki użytkowania, bez negatywnego wpływu na działanie sprzętu. Przykładem mogą być notebooki z przetarciami w miejscach gdzie często są kładzione nadgarstki czy ogólne, większe rysy na obudowie. W przypadku klasy C, mowa o sprzęcie który ma wyraźne wady, również techniczne. Przykładem mogą być niedziałający touchpad czy głośniki. Są to najtańsze laptopy w ofercie, ale jednocześnie wymagają one pewnych kompromisów.

Co znajduje się w zestawie

Kupując tanie laptopy poleasingowe, prawie zawsze otrzymujemy tylko i wyłącznie sprzęt, bez dodatkowych akcesoriów. Mogą zdarzyć się oferty, które poza notebookiem zawierać będą również inne elementy, takie jak myszka, klawiatura, zestaw kabli i przejściówek czy stacja dokująca. W przypadku kiedy elementy te nie znajdują się w zestawie można zaopatrzyć się w nie w tym samym sklepie, w którym kupujemy sprzęt poleasingowy. Znajdziemy w nim zarówno używane akcesoria, jak i te całkowicie nowe, ale sprzedawane w systemie OEM (bez dedykowanego opakowania). W przypadku ładowarek do laptopów które wycofane są już z produkcji, nabyć możemy używane ładowarki, ale także zamienniki od sprawdzonych producentów. Warto zauważyć, że laptopy takie prawie zawsze mają zainstalowany system operacyjny.

Ważne parametry

Aktualnie sklepy mogą zaoferować nam liczne, tanie laptopy poleasingowe. Różnić się będą one wieloma parametrami. Do najważniejszych z nich należeć będą oczywiście stan oraz cena, warto jednak zwrócić uwagę na parametry typowo techniczne. Przede wszystkim znaczenie będzie mieć rozmiar, mniejsze laptopy są lżejsze, ale też mają większe problemy ze skutecznym chłodzeniem. Jeżeli szukamy komputera do pracy i mobilność nie jest najważniejszą cechą, warto wybrać sprzęt który będzie mniej narażony na przegrzewanie. Ważnym parametrem jest również rozdzielczość. Im jest ona większa, tym czytelniejszy będzie ekran, ale wyższa będzie też cena oraz zużycie energii. istotnym elementem będzie również dysk, w przypadku SSD musimy spodziewać się niższej pojemności niż w przypadku HDD w tej samej cenie, jednak znacznie większa prędkość pracy oraz niższa awaryjność zapewnia znacznie sprawniejsze i bezproblemowe działanie.

więcej informacji dostępnych tutaj: https://www.otokomputery.pl/pl/c/Cena-laptopa/26

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ