dysk SSD

Jaki dysk SSD będzie najbardziej odpowiedni? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób, zarówno tych, którzy szukają solidnego dysku między innymi do pracy, jak i też chcą mieć szybki oraz wytrzymały dysk przeznaczony na przykład do komputerów gamingowych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nie każdy zapewne wie, czym tak naprawdę charakteryzują się dyski SSD. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym pytaniom oraz sprawdzić, czym charakteryzują się dyski SSD.

Jak określić jaki dysk SSD będzie dla nas odpowiedni?

Pytanie to wbrew pozorom nie jest takie proste, jak mogłoby się to wydawać. Dlaczego? W tej kwestii wszystko tak naprawdę zależy od tego, do czego będzie on przeznaczony, oraz jego parametrów takich jak między innymi:

-wymiary- na rynku dostępne są dyski 2,5 cala oraz 3,5- te pierwsze mogą być z powodzeniem montowane zarówno w okmputerach stacjonarnych, jak i w laptopach. Natomiast te drugie są montowane w komputerach stacjonarnych oraz bardziej specjalistycznych maszynach, takich jak, chociażby serwery danych,

-pojemność- większe dyski są przeznaczone do przechowywania plików zajmujących stosunkowo dużo miejsca, takich jak chociażby gry czy też filmy w rozdzielczości HD, mniejsze natomiast mogą być powodzeniem stosowane na przykład do przechowywania dokumentów,

-prędkość zapisu oraz odczytu danych- jest to stosunkowo ważny parametr, gdyż od niego zależy między innymi komfort pracy na naszym komputerze- im są one wyższe, tym lepiej, co szczególnie przydatne jest w przypadku gdy mamy do czynienia z dużą ilością danych,

-zużycie prądu- ten parametr jest szczególnie ważny w przypadku komputerów typu laptop, gdyż wpływa on długość pracy na samej baterii, w przypadku,

Jako ciekawostkę należy tutaj wymienić to, że w przypadku dysków SSD właściwie nie musimy przejmować się hałasem, ponieważ generują one bardzo mało dźwięków- jest to spowodowane w dużej mierze ich budową- do ich działania nie są potrzebne specjalne silniczki, które są wykorzystywane w dyskach HDD. Ponadto dyski SSD cechują się znacznie mniejszą awaryjnością, w przeciwieństwie do dysków HDD. Dopiero biorąc pod uwagę te parametry, jesteśmy w stanie określić jaki dysk SSD będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Jaka marka dysków SSD jest godna polecenia?

W tym momencie zastanawiacie się zapewne, jaka marka dysków SSD jest szczególnie godna polecenia. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nie ma co się oszukiwać- jedne marki robią je lepiej inne gorzej, a jeszcze inne najlepiej w ogóle omijać. W końcu od jakości wykonania zależy bezpieczeństwo przechowywanych na naszym dysku danych. Bardzo dobrym przykładem wysokiej jakości dysków SSD może być tutaj polska firma GOODRAM, która produkuje również inne wysokiej jakości pamięci do komputerów (jak, chociażby karty pamięci SD, czy też kości pamięci RAM). Wielu z was zapewne w tym momencie zastanawia się jak to możliwe. Otóż odpowiedzią na to pytanie jest po pierwsze stosowanie wysokiej jakości komponentów, po drugie stosowanie najnowszych technologii montażu, oraz bardzo rygorystyczna kontrola jakości- marka ta nie pozwala sobie na najmniejsze uchybienia w tej kwestii. Co równie ważne, nawet jeśli dojdzie do jakiegoś rodzaju awarii naszego dysku, w ramach naprawy gwarancyjnej szybko i sprawnie usunie usterkę, a jeżeli będzie to niemożliwe, to wymieni nam nasz dysk na nowy. Doskonałym wręcz przykładem wysokiej jakości wykonania są dyski SSD IRDM PRO M.2 SSD, które osiągając prędkości zapisu oraz odczytu danych na poziomie 7000 MB/s, oraz 6850 MB/s, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu niezwykle wydajnego interfejsu PCIe gen 4 x4 wykorzystującego wsparcie NVMe 1.4. Dyski te są dostępne w następujących pojemnościach:

-1000 GB,

-2000 GB,

-4000 GB,

Każdy z tych dysków posiada 5-letnią gwarancję techniczną, w ramach której jest również bezpłatne wsparcie techniczne użytkownika. Jeżeli więc szukacie solidnego dysku SSD, to niewątpliwie warto rozważyć zakup dysku naszej rodzimej marki GOODRAM.

Podsumowanie

Zakup odpowiedniego dysku SSD może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam na po pierwsze wysokim komforcie korzystania z niego, po drugie, jeśli zależy nam, aby nasze dane były bezpieczne. Pamiętajmy jednak przy tym, aby kupować dyski renomowanej marki, jaką niewątpliwie jest firma GOODRAM, w przeciwnym razie po pierwsze może się okazać, że bezpowrotnie utracimy nasze dane, po drugie będziemy zmuszeni kupić kolejny dysk SSD, co wiąże się z wydatkami, których można uniknąć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ