WordPress w dzisiejszych czasach jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS na którym stawia się nie tylko blogi tematyczne, ale również profesjonalne strony www i rozbudowane sklepy internetowe. Każdy kto chce skorzystać z dobrodziejstwa WordPressa musi jednak pamiętać o tym, że do jego instalacji wymagany jest odpowiedni hosting, który musi spełniać klika warunków. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jaki jest najlepszy hosting na WordPressa i na co zwracać szczególną uwagę podczas wybierania hostingu.

Dlaczego Wordress jest tak popularny?

CMS WordPress cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ponieważ jego instalacja jest bardzo prosta, a co najważniejsze posiada on naprawdę niewielkie wymagania. W chwili obecnej wymagana jest jedynie baza danych MySQL (w wersji 5.0) oraz interpretator języka PHP (w wersji 5.2.4). Dzięki niskim wymaganiom praktycznie każdy hosting dostępny na naszym rynku pozwala bez żadnego większego problemu na zainstalowanie WordPressa.

Jaki hosting pod WordPressa wybrać?

Jak wcześniej zostało wspomniane w pierwszej kolejności warto dokładnie upewnić się, czy interesujący nas hosting oferuje PHP i MySQL. Dużą rolę odrywa również awaryjność hostingu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najlepszy hosting nigdy nie da nam 100% bezawaryjności, dlatego też warto zadbać o systematyczny backup danych. Każdy porządny hosting powinien mieć również okres testowy, dzięki któremu sprawdzimy czy nasz WordPress działać będzie bez żadnych większych zakłóceń. W dzisiejszych czasach standardem jest 14 dniowy okres testowy.

Osoby, które nie znają się za bardzo w kwestiach IT, powinny sprawdzić również, czy hosting ma prosty w obsłudze panel administracyjny i panel klienta. Nie można zapominać również o BOK, czy obsłudze klienta. Warto sprawdzić jak wygląda kontakt z obsługą np. telefonicznie, czat lub e-mail. Kluczową rolą jest oczywiście szybkość odpowiedzi, dlatego też należy unikać pomocy technicznej, która pracuje w godzinach od 8 do 16. Na samym końcu warto sprawdzić parametry hostingu, czyli ile GB ma serwer, ile baz danych można założyć i jaka jest cena hostingu za pierwszy rok i za kolejne przedłużenia.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ