Czy tworzenie stron jest trudne

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ogromna część naszego społeczeństwa uczestniczyła już na zajęcia informatyki w szkole i potrafi jako tako poruszać się w internetowym świecie. Aby jednak strona internetowa – np. jakiejś firmy – zachęcała odbiorców do skorzystania z danej oferty (a nie ich odstraszała), musi spełnić kilka warunków. Jak wygląda tworzenie stron? Czy opłaca się robić to samemu, czy może lepiej zatrudnić do tego specjalistę? Ile to kosztuje?

Tworzenie stron – na co zwrócić uwagę?

Tworzenie strony to wieloetapowy proces, na który składa się mnóstwo różnych czynników. Zacznij od projektu: jak chciałbyś, żeby ta strona wyglądała? Klasyczna z podstronami? Czy może jednostronicowa? Jaka kolorystyka ma dominować? Projekt graficzny ma opierać się na gotowym szablonie czy wolisz, aby był unikalny? To zaledwie ułamek tego, nad czym musisz się zastanowić! Planujesz wykonanie galerii zdjęć (np. sprzedawanych produktów lub efektów po wykonaniu usługi)? Obecność takiego wirtualnego albumu zawsze uatrakcyjnia wygląd strony i niesie ze sobą bardzo ważny przekaz: to, co oferuje Twoja firma, wygląda dobrze. Tworzenie strony obejmuje także stworzenie przejrzystego layoutu, dzięki któremu strona internetowa jest intuicyjna w obsłudze i każdy internauta bez problemu znajdzie na niej to, czego aktualnie szuka. Dane kontaktowe i adresowe powinny być dobrze widoczne – przecież ta strona www to Twoja wizytówka! Oczywistą kwestią, którą muszę tu również poruszyć, jest stosowanie się do zasad ortografii: jakiekolwiek błędy nie wchodzą w grę! Mogłyby zostać uznane za brak kompetencji i profesjonalizmu.

Czy utworzenie strony www jest konieczne?

To pytanie ma tylko jedną prawidłową odpowiedź: tak! Jest konieczne! Każda szanująca się firma musi posiadać w dzisiejszych czasach swoją stronę internetową! Dlaczego? Dlatego, że:

    • posiadanie strony internetowej podnosi wiarygodność danej marki. Przedsiębiorstwo nie będzie cieszyć się zaufaniem potencjalnej klienteli bez posiadanej strony;
    • tworzenie strony to proces podobny do tworzenia wizytówki, tylko takiej…szczegółowej i rozbudowanej – przedstawiasz w niej nazwę firmy, dane kontaktowe i ofertę. Szczególnie ważnym jest zaprezentowanie oferty w atrakcyjny i zapadający w pamięć sposób;
    • brak strony internetowej to ograniczenie sobie w znaczący sposób potężnej bazy potencjalnych klientów! Internet to potężne narzędzie, z którego miliony ludzi korzystają przez co najmniej kilka godzin dziennie: pozwól im poznać ofertę swojej firmy! I przekonaj ich, że to właśnie Ciebie potrzebują;

 

  • tworzenie strony wcale nie jest trudne ani skomplikowane! Ale…aby uniknąć wpadek, błędów i innych nieprzyjemności, warto tworzenie stron zlecić profesjonalistom. Ile to kosztuje? Cóż…znam jedną firmę, która oferuje tworzenie stron już za kilkaset złotych. Przecież to mniej niż miesięczna składka w ZUSie! A korzyści płynące z takiego rozwiązania są wprost nieocenione.

 

Tworzenie stron to nie wszystko

Aby Twoja strona spełniała w 100% swoje zadanie, ważnym jest pełnienie nad nią pewnej kontroli. Jakiej? Np. ulepszanie jej, poprawianie ewentualnych błędów, dbanie o jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce Google. To całkiem sporo czynności, na które niekoniecznie musisz mieć czas i niekoniecznie musisz się na nich znać…Dlatego zarówno tworzenie stron, jak i sprawowanie pieczy nad powstałą witryną, radzę powierzyć profesjonalistom. Zajrzyj na stronę https://seomamut.pl/ – jest to zaufana Agencja Marketingu Internetowego świadcząca usługi na najwyższym możliwym poziomie i za naprawdę nieduże pieniądze. Gorąca polecam.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ