Czym zachwyci nas Assassin’s Creed Valhalla

Jesienią 2013 roku jedną z większych premier na start 8. generacji konsol był Assassin’s Creed IV: Black Flag, który przenosił graczy do XVIII-wiecznych Karaibów, gdzie wcielali się oni w kapitana pirackiego okrętu, który potajemnie współpracował z bractwem asasynów. Wygląda na to, że historia lubi się powtarzać i 7 lat później przy okazji premiery kolejnej generacji konsol, jedną z większych i bardziej oczekiwanych premier również będzie kolejne odsłona serii Assassin’s Creed. Pełnoprawna 12. część o podtytule Valhalla pojawi się już na początku listopada – sprawdź, czym zachwyci graczy Assassin’s Creed Valhalla.

Assassin’s Creed Valhalla, czyli wszystko co wikińskie ciągle w modzie

Choć serial Wikingowie okres swojej największej popularności ma już za sobą, to tematy wikińskie ciągle cieszą się dużą zainteresowaniem odbiorców współczesnej popkultury. Ubisoft, francuski wydawca i producent gier, postanowił to wykorzystać, osadzając kolejną część swojej najpopularniejszej serii właśnie w czasach wikingów i ich łupieżczych wypraw. Choć realia będą zgoła odmienne od tego, z czym gracze mieli do czynienia w poprzedniej części (starożytna Grecja w “Odyssey”), to Assassin’s Creed Valhalla pod względem rozgrywki ma nie różnić się zanadto od nowej formuły dla tej serii.

Stąd gracze, którzy pokochali formułę rozpoczętą w 2017 roku przez “Origins” będą zachwyceni, ponieważ nowa część nie będzie oznaczać znaczących rewolucji, a kontynuowaniem lubianego schematu. Podobnie jak wspomniany na początku “Black Flag”, nowa odsłona serii ukaże się na konsolach zarówno starej, jak i nowej generacji. W tym samym czasie premiera zaplanowana jest również na komputery osobiste – Assassin’s Creed Valhalla PC pojawi się w sklepach bez opóźnień.

Fabuła i rozgrywka w Assassin’s Creed Valhalla

W najnowszej odsłonie Assassin’s Creeda głównym bohaterem gry będzie Eivor, który w zależności od wyboru gracza będzie kobietą lub mężczyzną. Nie jest to pierwszy raz, gdy Ubisoft postanowił dać graczom wybór w kwestii wyboru płci protagonisty – w “Odyssey” można było wybrać pomiędzy Aleksiosem i Kasandrą, co jeszcze bardziej zacierało granicę pomiędzy grą akcją, a pełnoprawnym tytułem RPG. Assassin’s Creed Valhalla będzie już pełnoprawną grą RPG, w której jako przywódca/przywódczyni klanu wikingów, gracz poprowadzi swoich pobratymców w wyprawach na Anglię ku nowym, lepszym ziemiom.

Głównym zadaniem w grze będzie rozbudowa osady na nowo zdobytych terenach, co będzie wiązało się nie tylko z walką, ale również koniecznością prowadzenia negocjacji z królem Wessex (jedno z siedmiu państw anglosaskich), Alfredem Wielkim. Całość zaś ma dziać się w drugiej połowie IX w., czyli w trakcie wikińskiej inwazji na wyspy brytyjskie.

Nie zmienia to jednak tego, że Assassin’s Creed Valhalla dalej będzie grą z otwartym światem, który będzie eksplorować na kilka różnych sposobów, w tym pieszo, konno lub za pomocą własnego drakkaru, którego rozbudowa to również istotny element gry. Choć świat ma być nieco mniejszy, niż ten zaprezentowany w “Odyssey”, to dalej będzie to ogromny obszar, który skrywa wiele sekretów. Sama walka i sposób interakcji z otoczeniem również nawiązywać ma do tego, jak zaprezentowano to w poprzedniej części.

Kiedy ukaże się Assassin’s Creed Valhalla i na czym będzie można w niego zagrać?

Pierwotna data premiery Assassin’s Creed Valhalla została niedawno zmieniona z 17 na 10 listopada, by lepiej dopasować się do startu nowych konsol Microsoftu. Gra na Xbox Series X i Series S ma działać ma w rozdzielczości 4K i 60 FSP-ach. Wtedy też produkcja Ubisoftu ukaże się na PC i konsolach starej generacji:

Data premiery gry na PS5 uzależniona będzie od tego, na kiedy Sony zapowiedziało premierę swojej nowej konsoli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ