Logo strony internetowej - istotny element?

Logo strony internetowej jest dość istotną sprawą, jeśli chcesz by Twoja strona była rozpoznawalna. Często osoby decydują się na samodzielne projektowanie logo swojej strony internetowej czy sklepu. Decydując się na darmowe programu do tworzenia tego typu grafik. To bardzo.. bez sensu.

Projektowanie logo lepiej zlecić profesjonalnego grafikowi, bądź firmie, która zajmuje się tego typu projektami – nie tylko w bardzo profesjonalny sposób stworzą dla Was logo – chwytliwe, rzucające się w oczy, zostające w pamięci… to jeszcze sprawdzi rynek, czy aby na pewno projekt nie będzie „powielony”, bo ktoś mógłby zaskarżyć Was o plagiat.

Oczywiście kiedy profesjonalista stworzy dla Was projekt, odda Go Wam w kilku wersjach – kolorowej, czarno białej, poziomej, pionowej – do Was będzie należał ostateczny wybór. Wraz z projektem otrzymacie również prawa autorskie do projektu. Będziecie mogli go więc dowolnie używać.

Projektowanie logotypu – komu zlecić? Gdzie znaleźć kogoś odpowiedniego?

Oczywiście w dzisiejszych czasach, w dobie internetu, dziwnym by było gdybyśmy szukali firmy czy osoby prywatnej do wykonania projektu logo – osobiście.

Ofertę firm jak i samodzielnych grafików komputerowych znajdziemy w sieci – spośród setek ofert na pewno znajdziecie odpowiednią dla siebie – bez wychodzenia z domu – bez zbędnych formalności, wszystko za pośrednictwem internetu, maila. Nie będziecie nawet potrzebować papierowych dokumentów.

Jak szukać? Prosto. Wpisując w wyszukiwarkę takie hasła jak: projektowanie logo, zaprojektować logo, logo projektowanie, gdzie zlecić logo, projektowanie logotypu… itp.

Owszem, projektowanie logo może się okazać dla Ciebie sporym wydatkiem (bo koszt profesjonalnego logo to koszt nawet około 1000zł, czasami się zdarza, że agencje reklamowe zażądają nawet od 5-10 tysięcy złotych!

Czy warto wydawać tyle pieniędzy na tak malutki, wręcz niewidoczny element, który jest właściwie tylko dodatkiem, drobnym elementem strony internetowej czy folderu?

ładna czcionka, ładny kolor… – i logo gotowe – pomyślicie?

Niestety, to nie wygląda tak kolorowo.

Zaprzyjaźniony grafik, albo Wy sami możecie przecież wymyślić coś „na szybko” ? Myśląc w ten sposób, robicie naprawdę duży błąd.

Logo to element niesamowicie ważny. Osoba – przyszły klient np. szybciej zaufa firmie, szybciej coś od niej kupi bądź nawiąże z Wami współpracę – co udowodniły nie jedne badania i ankiety przeprowadzane na temat porządnego, chwytliwego logo.

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, czy samodzielnie będziecie robić logo do swojej firmy, strony internetowej, na papeterię, długopisy itd… To przeczytajcie w sieci plusy wydania większej sumy pieniędzy i zlecenie projektu profesjonalistom. Znajdźcie takich, których dotychczasowe projekty najbardziej się Wam podobają – wybór jest naprawdę duży, więc nawet Ci, których wymagania są bardzo wysokie, znajdą odpowiednią firmę do wykonania logo dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ