Używane laptopy na allegro - dlaczego warto je kupić?

Poszukiwania dobrego laptopa to czasochłonne przedzieranie się przez gigantyczną ilość informacji, najnowsze trendy, zestawienia cech i opinie innych użytkowników. Nowy czy używany? Ze sklepu stacjonarnego czy internetowego? Jakie powinien mieć parametry, wagę i wgrane dodatki? Technologiczne rozwiązania zmieniają się w dynamicznym tempie i zalewają nimi użytkowników. Ten duży wybór tylko pozornie może pogrążyć w chaosie. Tak naprawdę współczesność oferuje nam indywidualne dopasowanie, dzięki którym znalezienie idealnego modelu jest po prostu możliwe. Poświęcenie czasu na dobrą decyzję, jest zazwyczaj inwestycją na lata. Wiele laptopów można kupić za pomocą allegro. Laptopy na allegro są oczywiście różne, niektóre ze sprzętów są używane. Czy warto je kupić?

PO CO LAPTOP? – PRZED ZAKUPEM ROZWAŻ MOTYWACJE

Żeby dobrze wybrać, trzeba tak naprawdę zastanowić się nad tym czego dokładnie potrzebuję. Jakie mam cele i w jaki sposób ten przenośny komputer ma mi służyć – czy potrzebuję go do pracy, szkoły, oglądania filmów czy tworzenia projektów w czasie podróżowania pociągiem? Określenie sensu zakupu i znalezienie motywacji zobrazuje to, czego szukam. Od okoliczności i potrzeb powinna zależeć moja decyzja: uwzględnienie wielkości, wagi, karty graficznej, pamięci RAM, stopnia działania baterii oraz innych istotnych cech laptopa. Czy interesuje mnie ekran dotykowy? Albo wodoodporna klawiatura? Jakie zadania muszę tak naprawdę wykonać w ciągu dnia?

UŻYWANE LAPTOPY NA ALLEGRO – PLUSY

W poszukiwaniu idealnego modelu warto zalogować się na allegro i przejrzeć dostępne tam laptopy. Użytkowanie jakiegoś sprzętu absolutnie nie skazuje go na gorszą jakość. Przeciwnie – w rozsądnej cenie można zakupić odpowiadający nam komputer, w pełni satysfakcjonujący i spełniający nasze wymagania. Coraz częściej kupuje się użytkowane wcześniej mieszkania, telefony i samochody. Jest to powszechna praktyka. Dlaczego więc nie podjąć jej na gruncie komputerowym? Dobra i niska cena to niewątpliwie jeden z plusów kupna używanego laptopa. Na allegro nie brakuje produktów z tak zwanego outletu, dzięki czemu można ze strony producenta otrzymać gwarancję. Używane laptopy na allegro nie zawsze znajdują się w sklepach stacjonarnych – co z pewnością jest kolejnym atutem korzystania z tej formy zakupu. Rozważenie motywacji i potrzeb precyzuje wybór. Jeśli nasza potrzeba obejmuje korzystanie z laptopa wyłącznie w biurze lub w domu, ma on służyć pisaniu i odbieraniu maili (albo użytkowaniu podstawowego programu edytorskiego), tanie, używane laptopy na allegro są właściwym zakupem. Przedział cenowy wynosi mniej więcej 500-1000 zł i warto w takiej sytuacji skorzystać z oferty allegro. To też oczywiście doskonały obszar na poszukiwanie pierwszego laptopa dla dorastającego dziecka. Wiele aukcji podlega licytacji, więc przy odrobinie szczęścia, można również wylicytować dobry komputer za niewielkie pieniądze.

UŻYWANE LAPTOPY NA ALLEGRO – MINUSY

To co często zniechęca użytkowników do kupna laptopa z tak zwanej drugiej ręki, to po prostu brak zapachu…nowości! Szczególnie narażeni są na to gadżeciarze, dla których nowy, zupełnie nieużywany sprzęt ma duże, osobiste znaczenie. Inwestycja w nowy laptop to otrzymanie gwarancji producenta i faktury, czego rzeczywiście nie możemy być pewni na allegro. Zakup używanych rzeczy ciągle jeszcze postrzegany bywa jako zakup rzeczy brudnych, zniszczonych lub popsutych. I chociaż tak nie jest, trzeba upewnić się, że stan techniczny komputera (oraz jego historia) nadają się do ponownego użytkowania. Jeśli właściciel aukcji umożliwia osobisty odbiór produktu – nie ma powodów do zmartwień. Warto wcześniej skorzystać z umieszczonego na stronie formularza kontaktowego, wypytując o wszystkie interesujące nas szczegóły. O ile w przypadku nowych laptopów zakupionych w sklepie stacjonarnym, trudno mówić o jakimś ryzyku pochodzenia i stanu laptopa, o tyle na allegro ryzyko rzeczywiście się zwiększa. Kontaktowanie się za pomocą maili (jeśli właściciel nie udostępnia numeru telefonu) wymaga też cierpliwości.

Jaki laptop do czego?

Graficy, fotografowie i filmowcy powinni oczywiście zainwestować w większy sprzęt. Dla kogoś kto nieustannie przemieszcza się i laptopa używa do prowadzenia korespondencji, odbioru informacji ze świata czy czytania e-booków, lepszą decyzją będzie natomiast mały, podręczny laptop. Zaletą mniejszych laptopów jest też zazwyczaj ich niewielka waga, korzystnie odbijająca się na aktywnym trybie życia. Można powiedzieć, że zarówno wielka matryca, jak i ta najmniejsza, obciążone są największymi kosztami. Powszechnie pracuje się najczęściej na ekranach średniej wielkości, ale to nie oznacza, że ich ceny są średnie. W przypadku używanych laptopów sprzedawanych na allegro są bardzo często niskie. Wybierając swój idealny laptop, trzeba jednak hamować niektóre zapędy oszczędzania. Wybór laptopa, który wiąże się np. z jednoczesną rezygnacją z wgranego już systemu operacyjnego, to duży błąd. Wykupienie licencji i zainstalowanie go będzie wtedy po stronie naszych dodatkowych kosztów. Wspomniane we wstępie nowinki tj. np. klawiatura odporna na wodę niekoniecznie przydadzą się w pracy biurowej, nie służą też zachowaniu zdrowia wzroku i kręgosłupa.

Wybór komputera zależy od wielu czynników i indywidualnych upodobań każdego człowieka. Jedno jest pewne – komputer pozostaje wciąż podstawowym narzędziem aktywności, a jego jakość jest priorytetowa. Używane laptopy na allegro nie tracą tej jakości i sukcesywnie zajmują biurka wielu firm i prywatnych mieszkań. Przeglądanie ofert dostępnych na allegro nie tylko otwiera przed nami znacznie więcej możliwości i ofert, ale też oszczędza czas na dojazdy i chodzenie po sklepach stacjonarnych. Przemyślenie swoich potrzeb to klucz do najlepszego wyboru – serwis allegro umożliwia jasne i szybkie określenie preferencji, po których wyświetla już wyłącznie dopasowane do nas produkty. W trosce o bezpieczeństwo, warto pamiętać o kontakcie z właścicielem aukcji i zdobyciu najważniejszych informacji.

Więcej w kwestii zakupu laptopów dowiesz się na portalu technologicznym terazwsieci.pl.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ