Wcielając się w snajpera

Internet i dzisiejsza technologia oferuje wszystkim amatorom symulacji działań wojennych ogromne możliwości. Dotyczy to zarówno tych, którzy w dzieciństwie marzyli o kierowaniu czołgiem, sterowaniu samolotem czy łodzią podwodną, jak i tych którzy widzieliby się w roli biegającego z karabinem żołnierza piechoty. Gry snajperskie online dostępne na www.valhalla.pl wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom osób, które chciałyby wcielić się w rolę jednego z najważniejszych trybów w wojennej machinie – snajpera. Żeby być dobrym snajperem należy łączyć w sobie kilka cech – sokoli wzrok, cierpliwość, spryt oraz umiejętność szybkiej adaptacji do zmieniających się okoliczności. Dokładnie tego samego wymagają od graczy wirtualne pola walki, które wyszły spod ręki twórców gier snajperskich.

Jak grać, żeby wygrać?

Tak naprawdę każdy doświadczony gracz ma swoją strategię. We większości gier snajperskich możemy działać w dwóch trybach, które umownie określimy jako tryb celowania i tryb poruszania się. Obydwa będą wymagały od nas innych umiejętności i obydwa okazują się równie ważne z perspektywy tego, kto wygrywa rozgrywkę multiplayer.

Nadrzędnym celem gry jest zawsze trafienie i zlikwidowanie przeciwnika (przeciwników). Rozgrywka jednak dość znacznie różni się od tej, z którą mamy do czynienia w tak zwanych grach FPP. Tam również chodzi o to, żeby wroga zastrzelić, jednak zdecydowanie ważniejsze niż aspekt strategiczny okazują się być refleks i szybkość działania. W grach snajperskich przeciwnika najlepiej oszukać. Wygrywa ten, kto się lepiej ukryje, lub kto wywabi z ukrycia przeciwnika nieświadomego naszej pozycji. Mimo, że sama likwidacja wroga odbywa się zazwyczaj w trybie celowania, to jednak właśnie w trybie poruszania się odbywa się cała rozgrywka psychologiczna i właśnie tu znajduje się największe pole do popisu dla spryciarzy. Nawet bardzo doświadczony gracz FPP nie pokona snajpera, który wie w jaki sposób wykorzystać dla swoich potrzeb teren i zna sztuczki dzięki którym potrafi wprowadzić oponenta w błąd.

Jak znaleźć dobrą grę snajperską?

Niestety nie ma na to jednej i zawsze skutecznej metody. Zanim trafimy na tą, która wciągnie nas bez reszty, musimy przeważnie wypróbować kilka, lub kilkanaście takich, które okażą się zwykłą stratą czasu. W większości przypadków lista zalet darmowych snajperskich gier online kończy się niestety właśnie na tym, że są za darmo. Nie dotyczy do oczywiście wszystkich, ale bardzo często te gry okazują się być niedopracowane, nierealistyczne i po prostu nieciekawe, zwłaszcza dla wymagającego gracza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRodzaje gier samolotowych
Następny artykułSport online, czyli gry komputerowe

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ