Sport online, czyli gry komputerowe

Producenci gier komputerowych już dawno przyzwyczaili nas do tego, że niemalże każdy nowy tytuł umożliwia prowadzenie rozgrywki również z innymi graczami. O ile jeszcze kilkanaście lat temu opierało się to na bezpośredniej grze przy jednym komputerze kilku osób, tak teraz wraz z powszechnym dostępem do Internetu rozgrywka multiplayer nie ma już żadnych ograniczeń. Na rynku istnieją i cały czas pojawiają się jednak tytuły sportowe, które oferują rozgrywkę wyłącznie przez Internet. Są to tak zwane gry sportowe online. Co powinniśmy o nich wiedzieć i czy warto spróbować w nich swoich sił?

Wbrew pozorom już na samym początku należy wspomnieć o tym, że tematem niniejszego artykułu będą wyłącznie gry sportowe online, tj. takie, które najczęściej nie mają nawet trybu single player, a umożliwiają rozgrywkę poprzez specjalną aplikacje instalowaną na komputerze lub przez samą przeglądarkę internetową.

Warto zwrócić uwagę na to, że gry sportowe są dość specyficznym tematem, gdyż w większości przypadków opierają się one na realnych zasadach dotyczących danych rozgrywek, a tym samym nie ma tutaj miejsca na jakąkolwiek dowolność.

Komunikacja w grach online

Gry sportowe online z www.valhalla.pl dają nam często również wbudowany system komunikacji z innymi graczami, dzięki czemu możemy umawiać się na kolejne spotkania z nimi czy też po prostu wymieniać się doświadczeniem. W wielu grach interakcja pomiędzy graczami jest niemalże wymagana do osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu!

Gry dla każdego?

Decydując się na gry sportowe online warto mieć jednak na uwadze to, że nie są to gry uniwersalne i nie każdy będzie czerpał z nich taką sama radość i rozrywkę. Wynika to nie tylko często z samej tematyki danej gry czy jej interfejsu, ale przede wszystkim z tego, że nie ma tutaj możliwości wyboru poziomu trudności gry – poziom trudności uzależniony jest od innych graczy i ich umiejętności, a na to nie mamy już żadnego wpływu (w przypadku gier single player zawsze mogliśmy wybrać poziom trudności).

Podsumowując, jeżeli uważamy jednak, że sportowe gry online są dla nas, to nie powinniśmy mieć żadnych problemów z ich odnalezieniem przy pomocy chociażby wyszukiwarek internetowych. Szeroka gama tego typu gier pozwala nam się wczuć nie tylko w menadżera zespołu piłkarskiego, ale również chociażby golfistę czy koszykarza. Gry sportowe bardzo często nie ograniczają się jedynie do najpopularniejszych dyscyplin, a dają nam możliwość spróbowania swoich sił również przy bardziej egzotycznych sportach. Krykiet? Nie ma najmniejszego problemu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWcielając się w snajpera
Następny artykułRodzaje gier strategicznych online

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ