Rodzaje gier samolotowych

Jak we wszystkich podstawowych gatunkach gier, gry samoloty online z www.valhalla.pl są podzielone na wiele podgatunków, np. ze względu na fabułę danej gry. I tak w grach samolotowych wyróżniamy gry:

1) wojenne

Myśląc o symulatorach lotu, większość – zwłaszcza męskich – graczy, ma przed oczyma właśnie podgatunek wojenny. W końcu czy istnieje coś bardziej emocjonującego, niż misje, które wymagają sprytu, umiejętności zręcznościowych i odbywają się pod gradobiciem kul i pocisków przeciwlotniczych?

Gry wojskowe dzielą się na historyczne i wyimaginowane. Gracz może albo wcielać się w rolę pilota w trakcie II lub także I wojny światowej, czy też wojny w Wietnamie. Ostatnimi czasy, za sprawą coraz większej popularności dronów, pojawiają się symulatory lotu właśnie tych „cichych zabójców”, wykorzystywanych – jak wiadomo – w misjach antyterrorystycznych. Jeśli chodzi z kolei o wojny wyimaginowane, producenci lubią nas przenosić do światów równoległych, albo wręcz na inne planety. Ostatecznie kierowanie pojazdem latającym nie musi sprowadzać się jedynie do samolotu lub helikoptera. Fanom „Star Wars” z pewnością bliskie są symulacje lotu pojazdami znanymi świetnie z najpopularniejszej gwiezdnej sagi wszech czasów.

Bohater w tego typu grach ma zadanie wykonanie misji, którą jest spuszczenie pocisku na konkretny cel, do którego oczywiście musi dolecieć, albo przetransportowanie komandosów czy snajpera w odpowiednie miejsce. Niekiedy musi odebrać ważną personę z miejsca, w którym jej życie jest zagrożone.

2) transportowe

Bywają zbliżone w konwencji do podgatunku wojennego. Niekiedy gracz wciela się w rolę dostawcy amunicji czy broni, sam nie biorąc udziału w bezpośrednich starciach. Istnieje jednak wiele wariantów tego typu gier i niekoniecznie muszą być związane z tematyką wojenną. Niekiedy możemy być pilotami samolotów przewożących pożywienie, benzynę lub inne użyteczne przedmioty do odległych państw. Gry dla dzieci często wykorzystują tego typu konwencję spod znaku „cargo”, od słowa oznaczającego „ładunek” o dużej wartości, przewożony na dalekie odległości za pośrednictwem samolotu lub statków długodystansowych.

3) akrobatyczne

Jeśli byliście kiedyś na pokazach lotniczych, z pewnością podziwialiście pilotów, którzy wykonują podniebne ewolucje. Niektórzy z nas nie mają nerwów, a najczęściej możliwości fizycznych, aby czegoś takiego doświadczyć za sterami samolotu. Tutaj z pomocą przychodzą oczywiście gry komputerowe! W formie symulatorów mogą być naprawdę bardzo realistyczne, z wyłączeniem przeciążeń i zjawisk fizycznych. Ale i w opcji przeglądarkowej i mniej realistycznej są ciekawe. To głównie podgatunek odpowiedni dla osób, które cenią gry zręcznościowe i nieszczególnie dobrze czują się w gatunkach wojennych. Uwaga, to naprawdę wciąga!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGry rycerskie online
Następny artykułWcielając się w snajpera

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ