Uniwersalne gry na każdą imprezę

Często na imprezach przychodzi taki moment w którym nie mamy już zbytnio o czym ze sobą rozmawiać. Nie oznacza to jednak, że mamy się od razu rozchodzić do domów ponieważ istnieje mnóstwo ciekawych alternatyw dzięki którym możemy urozmaicić nasz wspólny czas i tym samym znaleźć świetne zajęcie dla wszystkich na kilka ładnych godzin. Świetnym pomysłem na to, aby impreza na nowo odżyła jest zagranie w zabawne gry przy których wszyscy będą się świetnie bawić! Nie chodzi wcale o tradycyjne gry planszowe bowiem jak wiadomo nie każda impreza to domówka. Często spędzamy czas na zewnątrz, a wówczas nikt z nas raczej nie posiada ze sobą całego asortymentu tego typu gier. Mowa tutaj przede wszystkim o grach w które można zagrać bez względu na to, gdzie się znajdujemy bo nie wymagają one od nas ani posiadania planszy, ani innych akcesoriów.

Nigdy przenigdy

Ta gra zyskała ogromną popularność głównie przez wzgląd na fakt, iż nierzadko dochodzi w niej do całkiem kontrowersyjnych wyznań. Zasady gry są banalnie proste: jedna osoba zaczyna zdanie słowami „Nigdy, przenigdy…” a następnie dopowiada wydarzenie, które nie miało miejsca w jej przeszłości np: „nigdy, przenigdy nie robiłem/robiłam sobie nagich fotek”. Po wypowiedzianym zdaniu zaczyna się cała zabawa ponieważ każdy, kto rzeczywiście nie robił tego samego (w tym przykładzie – nagich fotek) można powiedzieć, że wygrywa rundę natomiast reszta osób, która jednak posiada pewne doświadczenia (robiła sobie nagie fotki) wykonuje „za karę” daną rzecz. Przeważnie owe kary są umowne: dorośli grają w ten sposób, że przegrani wychylają kieliszek z alkoholem, ale nie jest to konieczność. Można na przykład zjeść chipsa umoczonego w bardzo ostrym sosie lub wypić kieliszek soku z cytryny. Ważnym jest, aby przed grą ustalić sobie limit np: każdy ma po 10 kieliszków z sokiem z cytryny lub z alkoholem, albo każdy ma po 10 chipsów do umoczenia w ostrym sosie i tak dalej. Tego typu gry zespołowe na imprezy są świetnym sposobem na to, aby poznać bliżej inne osoby i dowiedzieć się o nich czegoś… ciekawszego!

Mafia

Jest to zabawa dla osób, które uwielbiają zagadki oraz główkowanie. Jeśli wszyscy dobrze się wkręcą w całą zabawę potrafi ona zająć naprawdę sporo czasu, ale jednocześnie nie nudzić, a wręcz z każdą minutą sprawiać jeszcze więcej frajdy. Gry zespołowe na imprezy powinny wciągać i angażować wszystkich uczestników, a właśnie ta gra spełnia oba te warunki. Polega ona na prowadzeniu i niejako kontrolowaniu całej gry przez jedną osobę oraz odgrywaniu ról przez resztę imprezowiczów. Role przypisuje się za pomocą karteczek, które należy wylosować lub, jeśli takowych ze sobą nie posiadamy, wówczas o tym, kim zostaniemy zadecyduje osoba prowadząca zabawę. Dwie lub trzy osoby (jeśli mamy dużo uczestników) muszą zostać mafią, w rozgrywce powinien się pojawić również jeden burmistrz oraz jeden policjant, natomiast reszta osób będzie grała rolę mieszkańców. Zabawa podzielona jest na dwie części: na dzień oraz na noc i rozpoczyna się od nocy.

Nocą wszyscy śpią co oznacza, iż uczestnicy zabawy mają po postu zamknięte oczy. Prowadząca grę osoba mówi, kto ma się obudzić. Ważnym jest to, żeby mafia budziła się każdej nocy i eliminowała jedną osobę z całej gry. Następnie powinien obudzić się burmistrz, a jego celem jest ochronić kogoś przed śmiercią. Burmistrz ma również tę możliwość, aby uchronić samego siebie. Ostatnią osobą, która się budzi jest policjant. Jego zadaniem jest sprawdzenie jednej z osób oraz zapytanie prowadzącego, czy jest może ona z mafii. Ważnym jest tutaj, aby nie rozmawiać, a jedynie porozumiewać się na migi.

Za dnia z kolei wszyscy są obudzeni, a osoba zabita przez mafię odpada z całej gry. Teraz zadaniem wszystkich jest odgadnięcie tego, kto może być sprawcą. Tutaj tak naprawdę zaczyna się cała zabawa ponieważ zadaniem miasta jest wyeliminowanie mafii, natomiast mafia musi zabić burmistrza lub większość mieszkańców.

Kim jestem?

Trzecią propozycją na wspólny wieczór z przyjaciółmi może być gra „Kim jestem”. Wymaga ona od nas jednak posiadania długopisu oraz karteczek, najlepiej samoprzylepnych. Nie są to jednak duże przedmioty, więc jeśli planujesz zaproponować tę zabawę swoim przyjaciołom, możesz zawsze zabrać ze sobą na spotkanie potrzebne „gadżety”. Gry zespołowe na imprezę mogą nie tylko bawić, ale i rozwijać. Ta gra w genialny sposób łączy w sobie elementy ciekawej i przyjacielskiej rozgrywki, jak i treningu dla naszego umysłu. Wymaga ona sporego skupienia oraz myślenia logicznego.

Jej zasady są banalnie proste: Siadamy razem w kółeczku i każdy z nas pisze na karteczce daną postać. Może być to osoba ze świata realnego, jak np: sławny muzyk/komik/aktor, lub wspólny znajomy, a może być to oczywiście charakter ze świata fantastycznego. Spisujemy nazwę wymyślonej przez nas postaci na kartce i przyklejamy ją na czoło osobie obok, a następnie podajemy jej długopis i karteczki, aby ta mogła zrobić to samo z następnym uczestnikiem. Pod koniec tego etapu każdy z uczestników ma na czole karteczkę i wie, kim są pozostali, ale nie ma pojęcia kim sam jest.

Etap drugi to oczywiście odgadnięcie kim się zostało w tej rundzie. Gra jest o tyle ciekawa i trudna, że pozostali gracze mogą odpowiadać na nasze pytania jedynie za pomocą TAK lub NIE. Warto zatem zacząć od bardziej ogólnikowych pytań, aby z czasem zadawać coraz bardziej szczegółowe pytania. Po każdym pytaniu na które gracz uzyskał odpowiedź twierdzącą może zadać kolejne pytanie. Jeżeli jednak w odpowiedzi usłyszy NIE, następuje kolej następnej osoby.

[Głosów:14    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ