Przewaga fotela gamingowego nad zwykłym krzesłem

0
4092

Rynek gier komputerowych w naszym kraju rozwija się w niesłychanym tempie. Wraz ze wzrastającą z każdym rokiem liczbą sprzedawanych gier, zwiększa się także asortyment różnorodnych produktów komplementarnych, które sprawiają, że rozgrywka staje się jeszcze przyjemniejsza. Do takich należą specjalne fotele dla graczy, zwane fotelami gamingowymi. Jeśli jesteś graczem, który lubi spędzać wiele godzin przed ekranem telewizora lub komputera, warto pomyśleć nad zainwestowaniem w ten wydatek.

Fotele gamingowe nie tylko zwiększają samą przyjemność i komfort gry, ale także pomagają w odpowiednim usytuowaniu organizmu, w zdrowej dla kręgosłupa pozycji. Warto w tym miejscu podkreślić, że z foteli gamingowych korzystają nie tylko sami gracze; ich komfortową budowę doceniają także menedżerowie korporacji, którzy korzystają z nich jako siedzisk w swojej codziennej pracy.

Zwykłe krzesło biurowe a fotel gamingowy

Większość graczy i osób korzystających z komputera przyzwyczajona jest do siedzenia na tak zwanych krzesłach biurowych stanowiących typowe wyposażenie większości miejsc pracy. Krzesła biurowe dysponują szerokim oparciem, siedziskiem oraz zazwyczaj usytuowane są na 5 nóżkach wyposażonych w gumowe lub kauczukowe kółka. 

Pozwalają one na stosunkowo wygodne korzystanie z biurka, swobodne przemieszczanie się pomiędzy znajdującymi się nieopodal miejscami oraz wykonywanie prostych, manualnych manewrów nad całą powierzchnią blatu.

Fotele gamingowe pomimo posiadania stosunkowo podobnego kształtu i układu części, różnią się od zwykłych foteli w wielu podstawowych kwestiach, które doceni każdy gracz. Są zdecydowanie bardziej mobilne. O ile podstawowe krzesła biurowe zostały zaprojektowane z myślą o wykonywaniu prostych ruchów w obszarze biurka, przed którymi stoją, fotele gamingowe są bardzo dynamiczne i dostosowane do wykonywania intensywnych, nagłych ruchów. Różnica ta odzwierciedla się w designie i sposobie wykończenia, które w przypadku krzeseł biurowych są klasyczny.

W tradycyjnych fotelach biurowych nie zawsze napotykamy tak ważne z perspektywy gracza elementy, jak podłokietniki lub zagłówek. Elementy te mogą się okazać nieistotne w przypadku osób pracujących przy biurku; gracze natomiast z łatwością docenią ich obecność. Pozwalają na wygodne ułożenie pleców i głowy na całej długości i szerokości oparcia; w chwilach zmęczenia można odłożyć joystick lub pad i położyć dłonie na oparciach. 

Najczęściej, w fotelach gamingowych, zagłówek i podłokietniki są regulowane, więc pozwalają na ich dostosowanie do rozmiarów gracza. Całość konstrukcji jest tak zaprojektowana, by spełniała wszystkie istotne wymogi ergonomiczne, gwarantując przyjemną rozrywkę nawet przez kilka godzin spędzonych w pozycji siedzącej.

Gdzie nabyć fotele gamingowe?

Fotele gamingowe to wydatek rzędu kilkuset złotych, a najbardziej zaangażowani gamerzy potrafią wydać na ten cel zdecydowanie większe sumy. Profesjonalne fotele gamingowe docenią jednak wszyscy gracze, zarówno ci sporadyczni, jak i profesjonalni.

Poszukując sprawdzonego miejsca sprzedaży foteli dla graczy, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu PRO-GAMER, którą można znaleźć pod adresem pro-gamer.pl. PRO-GAMER to producent i dostawca foteli dla graczy, dostosowanych do różnych potrzeb i preferencji. 

Wśród dostępnych produktów znajdziemy zarówno fotele imitujące wnętrze sportowego samochodu, jak i wyposażone w specjalne systemy blokujące. W ofercie sklepu znajdują się także produkty uzupełniające, takie jak zestawy kółek kauczukowych czy poduszki zagłówkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ