Akcesoria niezbędne dla gracza

Jak powinno wyglądać stanowisko gamerskie? Poza wygodnym fotelem oraz biurkiem, i oczywiście komputerem, bardzo ważny jest dobrze dobrany sprzęt gamingowy. Jakie akcesoria warto kupić? Podpowiadamy!

Sprzęt gamingowy – nie tylko dla profesjonalistów!

Niezależnie od tego, czy granie to twoje nowe hobby, czy jesteś już zaawansowanym fanem gier, na pewno wiesz, jak ważne są akcesoria gamingowe. To one ułatwiają rozgrywkę i zapewniają większy komfort podczas długich meczów czy wbijania kolejnych leveli. Istotne są urządzenia takie jak myszy, klawiatury, mikrofon czy stacje dokujące do laptopa. Te ostatnie ułatwiają podpinanie pozostałych peryferii przewodowych bez konieczności ciągłego odpinania kabli przy przenoszeniu laptopa – wystarczy wpiąć je wszystkie do stacji, a później, w razie potrzeby, zdejmować z niej komputer i odkładać go z powrotem. Gadżet stanowi bowiem łącznik między laptopem a myszką czy klawiaturą.

Na rynku dostępne są zestawy gamingowe skomponowane tak, aby sprzęt był ze sobą kompatybilny i pasował designem do reszty, jest to dobre rozwiązanie dla początkujących graczy. Jeżeli jednak chcesz stworzyć swój własny, niepowtarzalny zestaw sprzętu gamingowego, to sam wybierz poszczególne elementy. Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/gry-i-programy/sprzet-gamingowy,3430,s. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania poszczególnych części pakietu gracza?

Myszy gamingowe – jakie są najlepsze?

Myszy gamingowe to nieodłączny element wyposażenia każdego gracza. Znacznie łatwiej jest grać z jej pomocą, niż przy pomocy klasycznego touchpada umieszczonego w laptopach. Najważniejszym parametrem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę, jest współczynnik DPI, czyli rozdzielczość. Parametr ten określa – najprościej ujmując – płynność kursora po przesunięciu myszy. A konkretniej? Liczbę zmian położenia o jeden cal (2,54 cm) rejestrowanego przez oprogramowanie.

Istotne są również dodatkowe przyciski oraz kształt myszki, który różni się w zależności od rodzaju preferowanych gier oraz tego, czy jesteś prawo-, czy leworęczny. Zwróć też uwagę na to, czy mysz ma być optyczna, czy laserowa. Dla graczy polecane są te drugie, na co wpływa ich wysoka precyzja oraz doskonała szybkość działania. Nie mniej istotne są podkładki pod mysz, które powinny być duże, by nie wyjeżdżać urządzeniem poza ich obszar podczas intensywnej rozgrywki.

Słuchawki gamingowe – wczuj się w klimat ulubionej gry

Słuchawki gamingowe – czyli jakie? By jeszcze lepiej wczuć się w rozgrywkę, warto grać w słuchawkach dobrej jakości. Dzięki nim nie tylko usłyszysz każdy dźwięk, ale usprawni to komunikację z resztą twojego zespołu. Idealne słuchawki powinny skutecznie izolować dźwięki z zewnątrz, tak by jakość gry była na najwyższym poziomie. Zwróć też uwagę na pasmo przenoszenia dźwięku, czyli herce (Hz). Im szerszy ich zakres, tym bas staje się głębszy, a wysokie tony czystsze.

Klawiatury gamingowe – czyli must have każdego gamera

Klawiatury gamingowe wyróżniają się nie tylko designem, ale także samym komfortem użytkowania. Bez wątpienia najlepszym wyborem dla graczy są te mechaniczne, umożliwiające dostosowanie siły nacisku, przy okazji będące znacznie trwalszymi od modeli membranowych. Niezwykła czułość klawiszy umożliwi płynną rozgrywkę oraz szybką reakcję od kliknięcia do wykonywanego przez gracza ruchu. Kolejną zaletą jest postpunkowy design i LED-y, które często możesz dostosować do własnych preferencji.

Mikrofon gamingowy – bądź w kontakcie z drużyną!

Mikrofon gamingowy to bardzo ważne akcesorium w przypadku gier drużynowych. Umożliwia komunikację między graczami, dlatego jego jakość powinna być jak najlepsza. Mikrofon może być wbudowany w słuchawki (mowa wówczas o zestawie słuchawkowym) lub wolnostojący. Dla streamerów najlepiej sprawdzi się mikrofon pojemnościowy, cechujący się niezwykłą czułością. Ważna jest też szerokość pasma przenoszenia dźwięku – im większa, tym lepszej jakości dźwięki (nawet cichsze) nagrasz.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ