Jak kupić monitor do gier

Zakup monitora do gier jest o wiele bardziej skomplikowany niż w przypadku innych typów wyświetlaczy, przynajmniej jeśli jesteś jak większość z nas i podlegasz ograniczeniom budżetowym. Dzieje się tak dlatego, że musisz wziąć pod uwagę rodzaj gier, w które grasz, oraz możliwości swojego układu GPU podczas obliczania kompromisów w celu zaoszczędzenia pieniędzy.

Aby zaoszczędzić pieniądze, przynajmniej na krótką metę, nie przesadzaj z zakupami. Jeśli masz 3-letni system z GPU, który pozwala na wyświetlanie 90 klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p i nie planujesz w najbliższym czasie modernizacji w znaczący sposób, możesz zaoszczędzić pieniądze, nie decydując się na model 240 Hz.

Szybkie rekomendacje

W ramach ograniczeń budżetowych i przestrzeni na biurku, kup największy możliwy monitor do konfiguracji jednomonitorowej. Rzadko będziesz żałować zakupu zbyt dużego monitora, ale często będziesz żałować zakupu zbyt małego. Istnieją również monitory super-szerokoekranowe o proporcjach 21:9 (czasem podawane jako 2,35:1), z których wiele to 34-calowe wyświetlacze o rozdzielczości niższej niż 4K. Więcej o rozdzielczości i funkcjach monitorów na https://techpolska.pl/

Weź pod uwagę współczynnik proporcji, jaki obsługują Twoje ulubione gry. Jeśli oferują one tylko opcje 16:9, konfigurowanie ich dla monitora panoramicznego 21:9, 24:10 lub 32:9 może być irytujące i frustrujące; możesz również być w stanie zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zalecane minimalne rozdzielczości do gier: 24 cale, 1,920×1,080 pikseli; 27 do 32 cali, 2,560×1,440 pikseli; 34 do 39 cali 3,440×1,440 pikseli; 43 do 49 cali, 3,840×2,160 pikseli. Zauważ, że prawie wszystkie monitory 49-calowe mają rozdzielczość 3,840×1,080, która jest niższa od zalecanego przeze mnie progu.

Podstawka

Upewnij się, że podstawka może być ustawiona na odpowiedniej wysokości, byś mógł wygodnie z niej korzystać, oraz że może być nachylona pod użytecznym kątem. W zależności od potrzeb, możesz również chcieć stojak, który może się obracać lub pozwolić ekran obrócić o 90 stopni do użytku w orientacji pionowej. Może to być przydatne, jeśli chcesz połączyć wiele monitorów, aby uzyskać pionową wysokość większą niż to, co byłoby możliwe do uzyskania w jednym monitorze.

Wybierz taki, który wydaje Ci się atrakcyjny, ponieważ będziesz się w niego często wpatrywać. Warto też pomyśleć o modelach, które wspierają koordynację oświetlenia w różnych urządzeniach, takich jak Chroma firmy Razer czy Aura Sync firmy Asus. Zależy Ci również na podstawce, która dobrze wygląda i ma sensowne zarządzanie kablami, pozwalające na przeprowadzenie przewodów przez otwór lub kanał, aby utrzymać je razem. Jak zapewnia https://techpolska.pl/, zarządzanie kablami może być ważne, jeśli monitor ma koncentrator USB, ponieważ będziesz chciał mieć te kable również pod kontrolą.

Porty

Aby korzystać z konsoli Xbox Series X lub PlayStation 5, potrzebujesz monitora z portem HDMI 2.1 z obsługą zmiennego odświeżania (zwanego też VRR). Nie ma jeszcze zbyt wielu takich urządzeń i są one nadal dość drogie. Jeśli tworzysz konfigurację wielomonitorową, szukaj cienkich ramek. Dopasowany zestaw zakrzywionych wyświetlaczy może również działać lepiej niż płaskie ekrany. Z drugiej strony, jeśli grasz w różne typy gier, takie jak strzelanki i symulatory, możesz chcieć kupić parę monitorów zoptymalizowanych dla każdego typu gry, np. szybko odświeżający się 27-calowy wyświetlacz QHD do bitew i średnio-szybko odświeżający się 32-calowy model 4K z dużą gamą kolorów do budowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ