Hosting na serwerze dedykowanym – kilka porad w sprawie wyboru hostingu

0
896

Serwery dedykowane są wykorzystywane przez odbiorców o najbardziej wygórowanych wymaganiach. Jednocześnie, serwery takie oferują obsługę Twoich danych na najwyższym poziomie. Wybierając hosting na serwerze dedykowanym, możesz nie martwić się o takie sprawy jak awarie, problemy z zalogowaniem na Twoją stronę, przeciążenia lub inne niedogodne sytuacje. By mieć pewność, że Twoja strona internetowa będzie dostępna zawsze i wszędzie gdy jest potrzebna, warto wybierać hosting na serwerach zaufanych. Poniżej podpowiemy jaki hosting dedykowany warto wybrać.

Bezpieczeństwo i zastosowanie serwerów dedykowanych

Wśród serwerów hostingowych znajdziesz trzy główne rodzaje: współdzielone, wirtualne oraz dedykowane. Wybór konkretnego hostingu zależy w dużym stopniu od Twojego budżetu, charakteru strony, którą pragniesz umieścić na danym serwerze oraz wymagań – między innymi w zakresie bezpieczeństwa.

Serwer dedykowany – jak sama nazwa wskazuje – jest w całości przeznaczone dla wyłącznie jednego usługobiorcy. Są to serwery wynajmowane od dostawcy, udostępniającego miejsce do przechowywania danych i gwarantującego sprawną obsługę w ich wymianie. Dzięki fizycznemu odseparowaniu danego serwera od innych, jest on niezależny od witryn pozostałych klientów. Wykorzystane w tym celu zasoby obliczeniowe, sprzęt komputerowy i dane, są w całości przeznaczone do obsługi Twojej strony.

Korzystanie z serwera dedykowanego jest pod wieloma względami bezpieczne. Przede wszystkim – Twoja witryna nie będzie narażona na przeciążenia sieci lub sprzętu, które mogłyby doprowadzić do jej zablokowania. Jest to rozwiązanie korzystniejsze niż utrzymywanie danych na własnym sprzęcie. Profesjonalni dostawcy hostingu minimalizują wszelkie ryzyko i reagują natychmiast w razie wystąpienia awarii. W razie konieczności wymiany sprzętu lub ich konserwacji, zapewniają sprawny dostęp do Twojej strony internetowej bez ograniczeń. 

Wielu dostawców hostingu oferuje usługi według przejrzystych zasad. Możesz wybierać pomiędzy typem serwera, mocą obliczeniową, pojemnością dysku, pamięcią RAM oraz innymi parametrami. 

Kiedy warto wybrać hosting dedykowany? 

Serwer hostingowy dedykowany jest nieco droższy niż serwer VPS, serwer współdzielony lub rozwiązania w chmurze. Decydują się na niego przede wszystkim duże firmy, korporacje, portale internetowe, firmy zarządzające aplikacjami, sklepy i inne podmioty e-commerce. Gdy liczy się sprawny hosting, gwarantujący wysoką dostępność i niezależność, warto wybierać właśnie hosting dedykowany. 

Serwery dedykowane są wybierane także przez firmy rozwijające się. Sięgają po nie sklepy, które chcą zapewnić swoim klientom maksymalny dostęp do asortymentu, usług i produktów, bez względu na porę zakupów. Jeśli dotychczasowy serwer nie pozwala Ci rozwinąć wszystkich planów sprzedażowych, ogranicza możliwość zarządzania i konfiguracji danymi – wówczas warto przenieść się na serwer odseparowany.

Jest to także hosting wybierany z uwagi na bezpieczeństwo i poufność przechowywanych danych. Dotyczy to między innymi banków, firm telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych i rachunkowych, a także podmiotów i spółek państwowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ