Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę przy wyborze głośnika bezprzewodowego

Na rynku znajdziemy przeróżne głośniki bezprzewodowe, które dostępne są w różnych cenach. Znajdziemy takie po sto złotych, po pięćset złotych, a nawet za dużo więcej. Wiele osób ma jednak wątpliwości – jak wybrać głośniki bezprzewodowe? Jakie powinny mieć parametry? Na jakie cechy zwrócić uwagę? Jak odnaleźć się w gąszczu ofert? Sprawdźmy to.

Głośnik bezprzewodowy: dobry pomysł na prezent

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym musimy rozpocząć już powoli przygotowania oraz rozejrzeć się za prezentami. Na pewno głośniki bezprzewodowe są dobrym pomysłem na prezent. Gdy tylko osoba, którą chcemy obdarować lubi słuchać muzyki i nowoczesne technologie, to głośnik bezprzewodowy będzie prezentem wręcz idealnym.

Skoro chcemy kupić głośniki bezprzewodowe, to powinniśmy się rozeznać na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę, aby dana osoba była ze swojego prezentu w pełni zadowolona. Zobacz różne modele głośników bezprzedowowych na https://hamamobile.pl/glosniki

Głośnik bluetooth: 5 parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie

Pierwsza kwestia, którą musimy wziąć pod uwagę kupując głośniki bezprzewodowe jest sposób komunikacji. Głośniki bezprzewodowe mają różne sposoby komunikacji. Najbardziej uniwersalnym oraz popularnym połączeniem bezprzewodowym jet bluetooth, który ogranicza nie tylko liczbę kabli i jest dostępny w każdym z naszych laptopów czy też smartfonie, ale także nie zużywa dużo energii. Połączenie bluetooth także pozwala na korzystanie na smartfonie z internetu, podczas gdy w tle jest odtwarzana muzyka. Niektóre głośniki bezprzewodowe mają również moduł AirPlay oraz Wi-Fi.

Zwróćmy także uwagę na czas pracy. Im jest dłuższy czas pracy głośnika, tym lepiej. Jednak musimy pamiętać, że mniejsze głośniki bezprzewodowe bluetooth, będą miały znacznie krótszy czas pracy i jest to naturalne całkowicie.

Kolejna kwestia to zasięg działania. Brak kabli w głośniku oznacza wolność, ale nie bez żadnych ograniczeń. Każdy ze sposób komunikacji ma pewne ograniczenia w zasięgu działania. W przeróżnych bezprzewodowych głośnikach zasięg jest inny. Jeśli będziemy zabierać głośnik tylko kilka metrów od smartfona, to poradzi sobie praktycznie każdy model. Jednak jeśli chcemy, aby głośnik działał bez żadnych zakłóceń na dystansach dłuższych, warto sprawdzić dokładnie, jaki ma zasięg bezprzewodowej pracy.

Z głośników bezprzewodowych bluetooth korzystać można poza domem, kiedy nie mamy możliwość jego podłączenia do prądu. Zawsze jednak przychodzi taki moment, że nasze urządzenie trzeba naładować. Standardowo, głośniki bezprzewodowe ładować można przez sieciowy zasilacz lub też kablem USB oraz ładowarką do smartfona. Jest to dobre rozwiązanie, gdy z głośnika korzystamy w domu, czy też biurze, a więc stacjonarnie. Wówczas dostęp do gniazdka z prądem jest w pełni swobodny. Jeśli głośnik ma złącze USB, które służy do ładowania, to oznacza, że ładować możemy go przy wykorzystaniu powerbanka. Wówczas wydłużyć możemy jego czas maksymalny pracy poza domem, na przykład będąc w parku, podróży, a nawet w samym środku lasu.

Bardzo ważna jest pojemność samego akumulatora. Nikogo tutaj nie zaskoczymy, gdy powiemy, że warto, aby pojemność akumulatora w bezprzewodowym głośniku była możliwie największa. Dzięki temu sam czas pracy głośnika, bez podłączenia zasilania będzie dłuższy. Pojemność akumulatora w bezprzewodowym głośniku jest jednak często ograniczona wielkością konkretnego sprzętu. Sam wpływ na jego czas pracy także ma moc głośnika, energooszczędność czy też światła.

Głośniki bezprzewodowe mogą być wyposażone w przeróżne złącza. Zazwyczaj wszelkie z tych tutaj wymienionych mają nawet głośniki, których cena to między sto a sto pięćdziesiąt złotych. Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę czy głośniki bezprzewodowe mają wejście liniowe audio AUX. Złącza tego typu umożliwiają podłączenie, na przykład odtwarzacza mp3 czy też smartfona przez kabel mini jack. Po co jest nam złącze na kabel w głośniku bezprzewodowym? W sytuacjach, gdy korzystamy stacjonarnie z głośnika albo zamierzamy oszczędzać baterię smartfona i wolimy go podłączyć w sposób tradycyjny.

Muzykę możemy odtwarzać, korzystając także z wejścia na karty microSD, które są tanie, pojemne oraz bezpieczne. Korzystamy z nich w bardzo wielu naszych tabletach czy też smartfonach. Wystarczy kartę przełożyć do głośnika i odtwarzać muzykę naszego ulubionego zespołu, czy też artysty. Złącze microSD to obecnie standard oraz warto, aby nasz głośnik bluetooth był wyposażony w nie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ