FIFA 20 - podsumowanie nowości w grze

Dwudziestego siódmego września (osiem dni szybciej w ramach wcześniejszego dostępu za pośrednictwem EA Access) premierę będzie miała kolejna odsłona flagowej serii gier sportowych produkowanych przez EA Sports. FIFA 20, bo o niej mowa, uraczy graczy usprawnieniami rozgrywki oraz ulepszeniem aspektów technicznych wirtualnej boiskowej rywalizacji. Ponadto, w „dwudziestce” pojawić się ma uatrakcyjniający rozgrywkę nowy tryb, jakim jest Volta Football.

Volta Football

Bodaj najważniejsza cecha nowej gry od EA Sports. FIFA 20 wprowadzi zupełnie nowy, oddzielny, pełnoprawny tryb rozgrywki. Ma on być swoistym hołdem producenta dla fanów FIFA Street. Volta Football umożliwiać będzie uliczno-halową piłkę, w której gracze zmierzą się w pojedynkach trzy na trzy (bez bramkarza), cztery na cztery (z golkiperem lub bez niego) oraz pięć na pięć. Celem, jak w pozostałych trybach, ma być zdobycie większej ilości goli od przeciwnika. Jednak tutaj duże nastawienie będzie także na styl i efektowność gry. Mile widziane będą więc: nietuzinkowy drybling, ekwilibrystyczne zagrania, liczne sztuczki techniczne i ogólne nastawienie na widowiskową, techniczną rywalizację.

Aby było jeszcze ciekawiej i bardziej nieprzewidywalnie, na niektórych placach gry (zróżnicowane miejsca rozgrywki, między innymi: asfaltowe podłoże w Londynie i Amsterdamie, czy boisko umieszczone na dachu wieżowca w Tokio), będzie możliwość odbijania futbolówki od ściany. Volta Football w FIFIE 20 umożliwi stworzenie od podstaw swojego własnego zawodnika (dowolnej płci) oraz zespołu. Grać będzie można także składami mieszanymi (kobiety i mężczyźni). 

Jakby tego było mało, w nowym trybie gracze otrzymają do rozegrania kampanię fabularną (Volta Story), a także pełnoprawne rozgrywki ligowe z promocjami do wyższych lub spadkami do niższych dywizji (Volta League).

Przypomnijmy również, że oficjalna premiera gry FIFA 20 wyznaczona została na dwudziestego siódmego września. Kultowa produkcja sportowa od EA Sports pojawi się na każdej ważniejszej platformie gamingowej (PC, PS4, Xbox One). Tego samego dnia zostaną wydane DLC w postaci pakietów FIFA 20 Points.

Pozostałe nowości w grze FIFA 20

Poza Volta Football nie ma tu raczej miejsca na więcej spektakularnych nowości. FIFA 20 sprawi, że w grze większe znaczenie będą miały statystyki drużyn i zawodników, co przełoży się na wzrost realizmu rozgrywki. Topowe kluby raczej nie pozostawią złudzeń drużynom ze strefy spadkowej. Tak samo piłkarze, którzy – dla przykładu – mają wysoko punktowaną statystykę tempa, nie powinni mieć problemów ze sprawnym wyprzedzeniem wolniejszych rywali. Zdecydowanie łatwiejsze ma być wykonywanie stałych fragmentów gry, a więc rzutów karnych oraz rzutów wolnych. FIFA 20 powróci do wskazywania specjalnym znacznikiem, gdzie domyślnie trafi kopnięta przez naszego zawodnika piłka. Łatwiejsze mają też być proste podania oraz pojedynki sam na sam z bramkarzem. Trudniej natomiast będzie wykonywać skomplikowane podania, a drybling, pressing, czy dośrodkowania będą odznaczać się mniejszą skutecznością. Do pozostałych najważniejszych nowości należą między innymi:

  • Większy wpływ na przebieg meczu wszelkich atrybutów fizycznych piłkarzy (między innymi siły, kondycji, szybkości). 
  • Zwolnione tempo rozgrywki, które przyczyni się do zmniejszenia chaosu na boisku (mającego niekiedy miejsce w poprzednich odsłonach). 
  • Nowy rodzaj podań – mijająca nogi przeciwnika, będąca na niewielkiej wysokości „podcinka”.
  • Bardziej realistyczne parady bramkraskie.
  • Udoskonalona fizyka piłki, która ma odznaczać się realistyczną rotacją i odbijaniem od murawy boiska.
  • Bardziej przewidywalne i celne oddawanie strzałów. 
  • Zaimplementowany system uniemożliwiający wykonywanie nieskończonej ilości trików z rzędu (FIFA 20 ma przykładać dużą wagę do marginesu błędu przy tego typu sztuczkach). 
  • Poprawa AI zawodników niemających piłki przy nodze (lepsze ustawianie się czy wychodzenie na pozycję). 

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ