Sposób na nudę

Zorganizowanie dzieciom czasu wymaga od rodziców bardzo dużej kreatywności. Maluchy szybko się nudzą, a stare zabawki stają się coraz mniej atrakcyjne. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, które zawsze się sprawdzają. W domu, na wakacjach i w podróży warto sięgnąć po karty oraz gry planszowe i grać w nie razem z dziećmi. To nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także intelektualna rozrywka, która korzystnie wpłynie na rozwój dziecka.

Planszówki dla dzieci

Współczesne gry znacznie różnią się od tych, w które grano wiele lat temu. Każdy zna Chińczyka czy bardziej skomplikowany Eurobiznes. Obecnie dzieci mogą grać w niezwykle rozbudowane gry planszowe, które wymagają strategicznego myślenia i planowania ruchów na kilka kolejek do przodu. Rozgrywka odbywa się na planszach z wieloma dodatkowymi elementami: pionkami, kartami i figurkami. Fabuła gier jest wciągająca i zapewnia dzieciom rozrywkę na długi czas.

Gry karciane dla dzieci

Karty sprawdzają się zawsze, gdy wkrada się nuda. Do gier z dziećmi można wykorzystać klasyczną talię kart lub kupić karty przeznaczone do określonych gier, dedykowanych dzieciom. Klasycznymi kartami można grać w gry takie jak gapa, kuku i łubudu. Najprostszą grą jest wojna – nawet najmłodsze dzieci zrozumieją jej zasady, jeśli tylko potrafią już liczyć. Najtrudniejszą z popularnych gier jest Makao. Zasady gry są dość skomplikowane, dlatego jest to gra polecana dla nieco starszych dzieci. Makao potrafi wciągnąć na długie godziny. Inne ciekawe gry dla starszych dzieci to remik i tysiąc.

Specjalne talie kart

Ekspert sklepu Hulahop.pl poleca specjalne talie kart do gry. Kolorowe obrazki i proste zasady rozgrywki zachęcą dzieci do grania. Najpopularniejsze są karty do gry w Piotrusia – dostępne w różnych wersjach. Znane bajkowe postacie, które widnieją na kartach, czynią zabawę jeszcze bardziej atrakcyjną. Piotruś to prosta gra, w której dzieci mają za zadanie zebrać jak największą ilość par – kart z tymi samymi obrazkami. Przegrywa ten, kto zostanie z kartą bez pary tzw. Piotrusiem. Inna popularna gra, do której niezbędna jest specjalna talia to Uno. Jest to gra dla starszych dzieci (od 7ego roku życia). Bardzo popularna i wciągająca, polega na pozbywaniu się kart i zbieraniu punktów.

Karty – dobra zabawa niskim kosztem

Granie w karty przynosi wiele korzyści. Dzieci mogą spędzić miło czas z rodzeństwem i rodzicami, a przy okazji poćwiczyć dodawanie. Proste zasady Piotrusia czy wojny umożliwiają grę już najmłodszym dzieciom. Bardziej skomplikowane Makao czy Uno to rozrywka dla nieco starszych. Kolorowe talie do Piotrusia, specjalne karty do Uno czy klasyczna talia 52 lub 56 kart – praktycznie każdy sklep dla dzieci ma je w swojej ofercie. Warto mieć w domu chociaż jedną z tych talii, by w razie nudy móc po nią sięgnąć i zagrać w coś z dziećmi.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ