Co należy wiedzieć o grach przeglądarkowych?

Od czasu, gdy internet jest powszechnie dostępny niemalże w każdym miejscu i dla wszystkich, a w ramach odskoczni od monotonnej pracy biurowej, czy też podczas podróży komunikacją, wiele z nas dla zabicia czasu sięga po różnego typu gry, ich twórcy zauważyli lukę, którą ochoczo postanowili wypełnić. I o ile pierwsze gry przeglądarkowe pamiętają jeszcze czasy modemów (początek lat ’80) i nie były one zbyt popularne, tak dzisiaj przemysł gier docenia ich potencjał. I trudno się temu dziwić, gdyż liczbę zarejestrowanych graczy liczyć możemy w milionach. Czemu gry przeglądarkowe zawdzięczają swój fenomen? I co warto o nich wiedzieć?

Zabawa tylko dla dzieci?

Dziś każdy jest graczem. Bo kto zaprzeczy, że choćby raz nie zagrał w smartfonowe Angry Birds, czy facebook’ową farmę? Co więcej, niektórzy czerpią z nich ukrywaną przed wszystkim satysfakcję. Ale za nic nie przyznają się, że sami w gry grywają. Gry, przecież są w powszechnej opinii przeznaczone dla dzieci. Jednak, gdyby tak było, to codziennie na naszej skrzynce nie widniałoby kilkadziesiąt zaproszeń od znajomych z zachętą do wspólnej gry.

Miliony warte „Graj za darmo!”

„Epicki” spot nowej gry? Piękna grafika na dużym portalu opatrzona nagłówkiem „Graj za darmo”? Kampania reklamowa wyglądająca tak bogato na pierwszy rzut oka nasuwa nam skojarzenie z najlepszymi tytułami AAA+, jednak po kliknięciu w baner czar pryska, gdy okazuje się, że to „zwykła” gra przeglądarkowa.

  • Rozpoczęcie gry nie wiąże się z żadnymi kosztami. Swoje armie możemy powoli budować, gospodarstwo poszerzać, a postać rozwijać. Szkopuł tkwi w tym, gdy zechcemy wchodzić w interakcje z innymi graczami, zyskiwać coraz to lepszą pozycję w rankingu, czy nie możemy doczekać się wzrostu plonów. W darmowych grach masz zawsze dwa wyjścia:
    żmudnie nabijać kolejne punkty doświadczenia i czekać,
  •  zapłacić za przyspieszenie tego procesu.

Wydanie kilku złotych na zakup nowego pancerza nie wydaje się wielkim wydatkiem, jednak gdy każdy z graczy choć raz zdecyduje się na taki krok, a społeczność zarejestrowanych użytkowników liczy sobie kilka lub kilkanaście milionów, twórcy za sprawą prostej gry są w stanie zyskać ogromne kwoty.

Łatwy interfejs i lekki silnik

Gry przeglądarkowe nie wymagają instalacji. Do ich obsługi wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu i zainstalowaną technologią Flash. Grę możesz zatem szybko i bez trudu uruchomić na właściwie każdym komputerze.

Aby zacząć grać nie musisz zapoznawać się ze światem gry i jego złożonymi regułami. Sprzyjające nowemu użytkownikowi środowisko zachęca do rozpoczęcia niezobowiązującej przygody w wirtualnym świecie.

Mechanika współczesnych gier przeglądarkowych niewiele różni się od starych MUD-ów. Ciesząca oczy grafika i piękne animacje pozwalają na łatwą imersję z wirtualnym świecie, i stanowić doskonałe tło dla historii, jednak rozgrywka w dalszym ciągu ogranicza się jedynie do czytania informacji i klikania.

Z modelu F2P korzystają nawet duże studia gier, które zajmują się produkcją najlepszych tytułów AAA+. Nieurodzaju w tej branży nie musimy się obawiać, gdyż żaden koncern nie oprze się możliwości stworzenia prostej, łatwo dostępnej gry, która pozwoli mu zyskać szerokie grono odbiorców i miliony dochodów.

Artykuł napisany przy pomocy z radaktorami portalu grynaprzegladarke.net

[Głosów:3    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIdealne biurko do pracy – czyli jakie?
Następny artykułSposób na nudę

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ