Społecznościowe gry 3D

Ci gracze, którzy w sieci poszukują nie tylko interesujących gier, ale też i kontaktu z innymi graczami o podobnych gustach, mają do dyspozycji różnego rodzaju gry społecznościowe, takie jak na przykład gra Smeet- niezbyt skomplikowana gra przeglądarkowa uwielbiana przez wielu.

Włącz się do wirtualnego świata

Często tego rodzaju gry, również i gra Smeet, zaczynają się od stworzenia własnego, oryginalnego avatara, którym będziemy posługiwać się w wirtualnym świecie. Tutaj każdy gracz ma własny identyfikator. W grze mamy do dyspozycji wiele interesujących pokoi, a w każdym z nich możemy korzystać z przewidzianych tutaj atrakcji. Dzięki wykonywanym zadaniom i podejmowaniu wyzwań w mini- grach można zdobywać punkty oraz monety, które umożliwiają korzystanie z rozrywkowej części miasteczka. Za zarobione punkty można także urządzać i dekorować swój wirtualny dom. Czy schemat wirtualnej rzeczywistości w takich propozycjach jak Smeet nie jest Wam już skąd znany? Od razu nasuwa się bezpośrednie podobieństwo do jakże popularnej i kultowej gry The Sims.

Aspekt społecznościowy równie ważny jak sama gra

Co ważne, takie gry 3D online jak gra Smeet (dostępne tutaj: http://www.valhalla.pl/gry-przegladarkowe/kategoria/3d/) pozwalają nawiązywać bezpośredni kontakt z innymi graczami. Jeśli znudzą się nam zadania oraz rozrywki przewidziane w wirtualnej rzeczywistości gry, możemy porozmawiać ze znajomymi, podzielić się z nimi ciekawymi filmikami lub po prostu z nimi czatować.

Bogaty i zróżnicowany świat gier społecznościowych

Tych jest już całkiem sporo i za pewne jeszcze sporo się pojawi. Przykładem gier społecznościowych są także popularne farmy, a więc gry Farmville kojarzone z firmą Zynga. Tutaj także mamy pewien kolorowy świat wirtualny, w którym dostępnych jest wielu użytkowników, ale i my możemy upiększać swój własny kawałek wirtualnej rzeczywistości. Okazuje się, że to kobiety znacznie częściej są skłonne do grania w takie właśnie propozycje, co nie oznacza, że mężczyźni całkowicie od nich stronią.

Przede wszystkim tego rodzaju gry są o tyle atrakcyjne dla użytkowników, że wzmacniają ich poczucie przynależności do jakiejś większej grupy internautów o takich samych preferencjach związanych ze spędzaniem swojego wolnego czasu. Gry zapewniają interakcje z innymi użytkownikami i tak naprawdę są odzwierciedleniem realnej rzeczywistości, tylko lepszej. Takiej, w której nigdy nie zabraknie rozrywek, atrakcji oraz nowych, pasjonujących zadań do wykonania. W tego rodzaju grach na dalszy plan schodzi zaawansowana, plastyczna grafika czy rozbudowane scenariusze- te tematy lepiej zostawić na wysokobudżetowe projekty gier komputerowych i gier na konsole. Tutaj dostarczenie rozrywki, a także interakcji z innymi graczami jest priorytetem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ