To pomieszczenie przeżywa swoisty renesans. Przez wiele lat było jedynie domowym ośrodkiem higieny, dziś natomiast staje się małym SPA, miejscem relaksu i wypoczynku, które wielu Polaków stara się urządzić sobie możliwie jak najbardziej komfortowo. Łazienka ma być miejscem oczyszczania ciała, ale i relaksu ducha. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejsze stają się systemy nagłaśniające, które zapewniają użytkownikom łazienek możliwość słuchania muzyki, audiobooków czy podcastów nawet podczas brania prysznica czy kąpieli.

Muzyka z sufitu

Jednym z takich rozwiązań są wodoodporne głośniki łazienkowe: https://www.aquasound.pl/glosniki-lazienkowe/. Montuje się je w suficie, a więc w miejscu, gdzie zalanie wodą jest praktycznie niemożliwe. Sama wilgoć czy para wodna nie stanowi dla nich żadnego problemu, ponieważ są w całości wykonane z wodoodpornych materiałów i odpowiednio uszczelnione. Taka lokalizacja sprawia też, że głośniki w ogóle nie zabierają miejsca, a więc nawet w niewielkiej łazience można je bezstratnie zainstalować. Wykonuje się to we własnym zakresie, fachowcy nie są potrzebni.

Głośniki te współpracują z tunerem radiowym, który posiada także możliwość nagrywania muzyki na nośnik danych. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji wodoodpornego pilota.

Można na różne sposoby

Producenci prześcigają się w rozwiązaniach. Na rynku znaleźć już można nawet radia podtynkowe, w tym zintegrowane z oświetleniem albo z czujnikiem ruchu. Mogą one posiadać rozliczne funkcje dodatkowe, jak na nowoczesne urządzenie elektroniczne przystało.

Mniej wymagający miłośnicy łazienkowych koncertów mogą korzystać z wodoodpornych głośników Bluetooth, również przenośnych, które na czas kąpieli ustawiane są w dowolnym punkcie pomieszczenia. Wodoodporny smartfon leżący na półce czy pralce służy im jako źródło dźwięku, choć może też – choćby dla bezpieczeństwa, na wszelki wypadek, znajdować się w innym pomieszczeniu. Jedyną niedogodnością może być kwestia baterii, które trzeba co jakiś czas wymieniać.

Wodoodporne są niektóre odtwarzacze MP3 – one także bywają zabierane do łazienki, jeśli ich posiadacze nie mogą lub nie chcą rozstawać się z ulubioną muzyką. Warto w tym miejscu wspomnieć o dousznych słuchawkach bezprzewodowych dedykowanych głównie sportowcom, ale z tego względu odpornym na wilgoć. W takich słuchawkach łazienkową muzyką mogą się rozkoszować mieszkańcy bloków, w których głośniki w łazience byłyby dość wątpliwą atrakcją dla sąsiadów.

Z kolei miłośnicy muzyki pod prysznicem mogą instalować kabiny prysznicowe z wbudowanym modułem radiowym i głośnikami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ