Jak chronić swoje dane osobowe w grach MMO?

Gry MMO Online charakteryzują się dużą liczbą graczy, którzy swobodnie się ze sobą komunikują i wchodzą w liczne interakcje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Pozostaje pytanie: jak wiele informacji na swój temat można przekazać innym osobom? Odpowiedź jest pokrętna: to zależy.

Imię, wiek, a może cała metryczka?

Na początek imię… Czy podanie imienia może przynieść jakieś negatywne efekty? O ile nie masz na imię Drogomir, Tyberiasz lub Adelajda i nie mieszkasz w miejscowości liczącej tysiąc osób, to możesz w się swobodnie przedstawić. Kaś, Janków i Staszków jest na tyle dużo, że znalezienie kogokolwiek po samym imieniu graniczy z cudem.

Wiek również nie jest niczym strasznym. Poza tym warto wiedzieć, czy rozmawia się z 14-latkiem, czy z 34-latkiem, choćby po to, żeby wiedzieć jakie tematy można poruszyć. Marne szanse, żeby uczeń z gimnazjum zrozumiał konieczność chodzenia do nielubianej pracy. W teorii takie rozróżnienie nie powinno być trudne, choćby ze względu na styl wypowiedzi, jednak w praktyce okazuje się, że to wcale nie jest takie proste. Czasami młodsi gracze potrafią pisać nad wyraz dojrzale, a starsi wchodzą w taki slang i zdziecinnienie, że ciężko zrozumieć, co właściwie chcieli przekazać.
A co z miejscem zamieszkania? Tutaj już warto się chwilę zastanowić, zwłaszcza jeśli jest się w gorącej wodzie kąpanym. Niejednokrotnie można zaobserwować jak ludzie na czatach umawiają się na „ustawki w realu”, żeby pokazać kto jest „większym kozakiem”. Co ciekawe niektórzy podają nawet swój adres! Gorzej, jeśli trafią na osobę z tego samego miasta lub kogoś, kto naprawdę jest gotowy przyjechać tylko po to, żeby coś udowodnić. Rada jest prosta: jeśli nie ma takiej potrzeby, to lepiej nie afiszuj się ze swoim miejscem zamieszkania.

Mam dwoje dzieci, kota i psa, a moja żona pracuje w…

Ewentualnie: chodzę do liceum nr 66 i uczę się w mat-infie. Im więcej szczegółów przekażesz innym, tym więcej elementów będą w stanie ze sobą powiązać. Ostrożnie, z umiarem, ale bez przeginania. Mało komu przyda się informacja, że masz kota czy myszoskoczka.

A co z Facebookiem?

Wiele osób podaje swoim znajomym z gry namiary na Facebooka albo dołącza do grup fanowskich gry MMO. Należy podchodzić do sprawy ostrożnie, ponieważ w tej sytuacji można namierzyć osobę nawet po tych kilku informacjach, które podała wcześniej.

Gry MMO Online z www.valhalla.pl są świetnym miejscem do zabawy i spędzania wolnego czasu, jednak pamiętaj, żeby uważać komu i gdzie przekazujesz swoje dane. Wątpliwe, żeby ktokolwiek chciał to wykorzystać przeciwko tobie, ale czasem lepiej zachować parę spraw dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ