Gry na przeglądarkę idealne dla dziewcząt!

Dziewczęta od czasu do czasu też lubią pograć w gry – jednak nikogo nie zdziwi chyba, że wybierają w tym celu zupełnie inną tematykę niż chłopcy. Strzelanie, zdobywanie many, robienie forteli, kupowanie broni – to nie dla nich, lepiej skupić się na czymś bardziej dziewczęcym.

Większość dziewcząt ze względu na nieco inną psychikę i budowę mózgu wybiera odmienny rodzaj gier niż chłopcy. O ile u chłopców królują zręczność i osiąganie kolejnych leveli oraz bicie własnych rekordów i pokonywanie rywali, o tyle dziewczynki preferują raczej stateczną rozrywkę, bez rywalizacji ani konieczności osiągania konkretnych celów w konkretnym czasie. Dużo ważniejsze i przyjemniejsze jest dla nich kreowanie i realizowanie swoich własnych wizji.

Gry w przebieranki i malowanie

Ponieważ dziewczęta od małego fascynują się modą i makijażem, proponowane im gry przeglądarkowe oscylują głównie wokół tej tematyki. Mamy zatem wyimaginowaną postać, której możemy nadać indywidualne cechy – począwszy od koloru skóry, wzrostu, budowy ciała czy owalu twarzy, przez strój, na makijażu skończywszy. Najbardziej zaawansowane gry online pozwalają na wykreowanie wielu dowolnych postaci i modyfikowanie ich strojów, fryzur i makijażów, a nawet pleneru, na którym pozują. Na końcu możemy wygenerować fotografię swojej postaci, którą można posługiwać się na przykład w mediach społecznościowych!

Gry w pielęgnowanie

Dziewczynki mają też silnie rozwinięty instynkt opiekuńczy, toteż popularne wśród nich są wszelkie gry polegające na opiece. Gry przeglądarkowe z www.valhalla.pl oferują na przykład opiekę nad wirtualnym psem, który ma potrzeby podobne do żywych zwierząt, i o którego też trzeba regularnie dbać. Możemy też grać w gry farmerskie, polegające na opiekowaniu się całym gospodarstwem rolnym, ze zwierzętami gospodarskimi i uprawami roślin włącznie. Takie gry mają bardzo wiele wątków realistycznych. Pozwalają zrozumieć, na czym polega zajmowanie się zwierzątkiem, chorą osobą czy gospodarstwem rolnym. Co więcej – rozwijają w dziewczynkach poczucie obowiązku i zrozumienie, dlaczego tak ważne jest systematyczne wykonywanie czynności w odpowiedniej kolejności. Choć gry przeglądarkowe, które oferujemy swoim córkom, nie mają moralizatorskiego ani edukacyjnego charakteru, to dzięki ich fabule dziewczynka może się naprawdę sporo nauczyć i przenieść pewne wzorce do prawdziwego życia. Często dla dzieci opieka nad wirtualnym zwierzęciem jest świetnym procesem przygotowawczym przed przyjęciem do domu prawdziwego, futerkowego członka rodziny!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ