Czy gry platformowe są dla ciebie?

Internet to nie tylko skarbnica wiedzy oraz możliwość kontaktów społecznych. To także w dużej mierze miejsce, w którym ludzie szukają współcześnie rozrywki. Mowa tu nie tylko o serwisach typu Youtube, ale także o całej masie stron internetowych z grami komputerowymi. By dziś zagrać w gierkę, nie trzeba wcale kupować gier na płytach. Wiele ciekawych i zajmujących tytułów dostępnych jest bowiem online. Twórcy gierek komputerowych online przygotowują swą ofertę do potrzeb użytkowników w każdej grupie wiekowej, niezależnie od zainteresowań od upodobań. Wielość oraz różnorodność wyboru, które oferują tego typu serwisy może przysporzyć o zawrót głowy. Czasem trudno wybrać tytuł, który spełni oczekiwania i subiektywne upodobania danego gracza. Dużą popularnością, i to niezmiennie, cieszą się jednak tak zwane platformówki. Czym są i czy mogą przypaść tobie do gustu?

Gry platformowe online z www.valhalla.pl to najczęściej proste rozgrywki, które polegają na sterowaniu danym bohaterem za pomocą klawiatury, rzadziej myszki. Bohater gry porusza się po platformie, która może mieć wiele poziomów. Przechodzenie z jednego do drugiego uzależnione jest od zręczności gracza. Ma on za zadanie podążanie ku z góry ustalonemu celowi, jakim jest meta danego poziomie. Po drodze musi pokonywać przeszkody, zbierać różnego rodzaju przedmioty (często na przykład momenty) oraz unikać kontaktu z napotykanymi wrogami. Mogą oni bowiem osłabić bohatera, w konsekwencji doprowadzić do jego śmierci. W trakcie rozgrywki ma się zazwyczaj trzy życia. Często można znaleźć dodatkowe życia w postaci napotykanych po drodze przedmiotów. Nieraz otrzymuje się je w nagrodę za zdobycie kolejnego poziomu. Napotykani wrogowie mogą być unikani (na przykład za pomocą podskoku) lub unieszkodliwiani (poprzez dostępną w danej grze broń).

Platformówki online są grami typowo zręcznościowymi. Ćwiczą przede wszystkim refleks danego gracza. Wiele z tytułów, które dostępne są obecnie online to znane z przeszłości gry, w który grywało się na pecetach lub konsolach typu Nintendo. Przykładem może być znany i popularny niemal na całym świecie Super Mario Bros. Dziś również grywa się w tę znaną grę.

Powstało jednak także całe mnóstwo innego rodzaju tytułów, wśród których z całą pewnością każdy odnajdzie swój ulubiony.
Czy gry platformowe będą mogły przynieść frajdę również i tobie? Z całą pewnością, o ile doceniasz wartką akcję, prostotę sterowania bohaterem połączoną z ćwiczeniem refleksu. Są to bowiem główne cechy dostępnych gier platformowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ