Gry

Gry przed oczami, pojawia się nam fraza Gry Czołgi Online, to prawdopodobnie, pierwszym naszym skojarzeniem, będą gry takie jak World of Tanks, czyli zaawansowane, sieciowe gry MMO. Jednak jest to dopiero wierzchołek góry lodowej. W rzeczywistości, gry czołgowe to ogromny rozdział wśród gier online, obejmujący między innymi gry MMO.

Nietypowe rodzaje „gier czołgowych”…

1. Zręcznościówki

Gry Czołgi Online z www.valhalla.pl, mają czasami postać… gier zręcznościowych. Naszą rolą, jest wtedy nie tyle zniszczenie przeciwnika, co raczej – pokonanie odpowiednio długiej trasy. Tym samym, musimy dojechać posiadanym przez nas czołgiem do celu, jednocześnie nie narażając się na zniszczenie. Brzmi prosto? Spróbujcie zagrać w tego typu gry. Przekonacie się, że rozgrywka w nich wcale nie jest taka prosta, jak by się to na pierwszy rzut oka mogło wydawać…

2. Strzelanki

Gry Czołgi Online, mogą mieć formę tak zwanych strzelanek. I nie chodzi tu o wspomniane World od Tanks, ale o gry, w których naszym celem będą czołgi, przejeżdżające w mniejszej, lub w większej odległości. W tego typu grach, nie tyle istotne są nasze umiejętności taktyczne, ale przede wszystkim – strzelnicze. Celny strzał, to większa szansa na przeżycie.

3. Czołgi jak Wormsy?

Graliście w popularne Wormsy? Jeśli tak, to pewnie zauważyliście, że niektóre gry czołgowe w znacznym stopniu je przypominają. W tego typu grach, naszym celem, jest odpowiednie przymierzenie się do strzału, obliczenie trajektorii i wzięcie pod uwagę takich czynników jak siła wiatru czy ukształtowanie terenu. W międzyczasie, będziemy mogli zbierać lepsze i dokładniejsze bronie, które pozwolą nam szybkiej wyeliminować naszych przeciwników.

4. Obrona wieży w… czołgu?

Gry Czołgi Online, mogą mieć też formę „obrony wieży”. W takiej rozgrywce, naszym celem będzie utrzymanie stałego punktu obrony i ostrzeliwanie nadjeżdżających ze wszystkich stron czołgów przeciwnika. Proste? W tekście pewnie wszystko wygląda prosto, ale w rozgrywce – jest o wiele trudniejsze. Z biegiem czasu, nasi przeciwnicy będą coraz silniejsi i coraz lepiej opancerzeni. Zniszczenie ich, będzie więc coraz trudniejsze i jeśli nie wzmocnimy posiadanej przez nas broni, szybko przegramy grę.

Podsumowanie

Jak widać, Gry Czołgi Online niejedno mają oblicze. Na tym przykładzie widać, że dziś gry „czołgowe” to nie tylko ukochane przez wszystkich, ale jednocześnie kiczowate platformówki z lat 90-tych, bądź World of Tanks. W rzeczywistości, świat gier o tematyce „czołgowej” jest znacznie bardziej obszerny.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ