gry defense

Gry komputerowe to coraz popularniejsza forma codziennej rozrywki wielu osób. Pozwalają odpocząć od codzienności i poznać wiele nowych ludzi z całego świata. Rozwijają również umiejętność podejmowania decyzji oraz posługiwania się językiem angielskim. Dodatkowo gry to już osobna dyscyplina sportowa, która ma miliony fanów na całym świecie. Niestety pojawiają się opinie, że gry powodują agresję i ogólnie mają negatywny wpływ na wielu ludzi.

Czy gry mogą uzależnić?

Nieraz w mediach pojawiły się wiadomości, że gracz stał się agresywny, kiedy odłączono mu internet lub skradziono konto w grze. Należy więc wprost powiedzieć, że internet oraz gry mogą prowadzić do uzależnienia. Z tego powodu potrzebne jest pilnowanie zwłaszcza młodych osób. Ktoś kto spędza cały dzień przed komputerem powoli odłącza się od rodziny i przyjaciół. Poznaje nowych znajomych w internecie i spędza czas rozmawiając właśnie z nimi. Ważne jest szybkie ustalenie takie problemu i zapobieganie mu. Można powiedzieć, że gry mogą uzależnić. na szczęście większość graczy po prostu lubi zrelaksować się podczas gry i nie przenosi tego do prawdziwego życia.

Jak wpływają na nas brutalne gry?

Znakomita część gier obfituje w brutalne sceny. Oczywiście takie gry są odpowiednio oznaczone i powinny być dostępne jedynie od 18 roku życia. Niestety praktycznie nie ma kontroli nad wiekiem graczy. Wystarczy podać nieprawdziwe dane, których nikt nie weryfikuje. Warto jednak zauważyć, że gry wcale nie są brutalniejsze od współczesnych filmów. Grając zazwyczaj posuwamy się do użycia siły, ponieważ musimy bronić naszych przyjaciół. Jest to bardzo szlachetne i każdy powinien utożsamiać się z taka postawą. Mało prawdopodobne, że ktoś wyszedł i zrobić komuś krzywdę na ulicy, ponieważ tak zachowywał się w świecie wirtualnym. Od reguły są oczywiście wyjątki, ale równie często takie zachowanie występuje wśród osób nie grających w gry komputerowe.

Co jest pozytywnego w grach?

Gry niosą ze sobą wiele pozytywów. Weźmy na przykład gry defense online z www.valhalla.pl. Wiele osób korzysta właśnie z nich do zrelaksowania się po ciężkim dniu. Pozwalają zapomnieć o codziennych problemach i obowiązkach. Uczą logicznego i analitycznego myślenia, ponieważ wymagają tego, aby wygrać. Kształtują również bardzo pozytywne zachowania. Przykładem może być obrona tego co dla nas ważne. Może to być rodzina, przyjaciele czy nawet ojczyzna. W grach typu defense jesteśmy atakowani przez wroga, który chce nas zniszczyć. Gracz staje mu naprzeciw i z całych sił stara się nie dopuścić do wykonania planów nieprzyjaciela. Jeżeli to wszystko zostanie otoczone odpowiednią historią, to z całą pewnością poczujemy się jak w prawdziwym świecie.

Gry to przede wszystkim świetna zabawa, rywalizacja i integracja z innymi osobami. Czasami zdarzają się osoby, które nie potrafią radzić sobie z odróżnieniem świata wirtualnego od rzeczywistości. Nie należy jednak od razu mówić, że gry mają negatywny wpływ na graczy. Takie opinie zazwyczaj wygłaszają osoby, które nigdy nawet nie spróbowały zagrać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ