Dlaczego gramy w przygodówki MMO?

Szacuje się że w gry komputerowe gra około 12 milionów Polaków. Z tego prawie połowa wybiera również gry przygodowe online, jako nowoczesną alternatywę dla standardowych gier komputerowych. Dlaczego akurat ten typ gier stał się w ostatnich latach tak bardzo popularny? Warto dokładniej przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Rozrywka z innymi graczami

Większość graczy podkreśla że jednym z największych atutów gier przygodowych online z www.valhalla.pl jest możliwość interakcji z innymi graczami. Chodzi tu nie tylko o postaci spotykane w grze, ale również o fakt, że dzięki narzędziom takim jak chaty, fora internetowe czy strony fanowskie w portalach społecznościowych, można nawiązać kontakt z graczami nie tylko z Polski, ale w przypadku dużych gier o zasięgu międzynarodowym, praktycznie z całego świata.

Spory rozwój tego rodzaju interakcji nastąpił wraz ze wzrostem popularności gier przeglądarkowych. Gry przygodowe online stały się w tym momencie niezależne od domowych komputerów, ponieważ można w nie grać gdziekolwiek jesteśmy, byleby przebywać w zasięgu internetu. Sprawiło to, że coraz popularniejsze stają się te gry, w które możemy zagrać zarówno na stacjonarnym komputerze, jak i na tablecie czy smartfonie.

Otwarte fabuły

Inną zaletą, która często pojawia się w wypowiedziach fanów internetowych gier przygodowych, jest o wiele większe otwarcie fabularne tych gier, zwłaszcza w porównaniu z linowymi fabułami, znanymi z klasycznych gier przygodowych. Nowy sposób myślenia o projektowaniu fabuł i konstruowaniu ich wątków wynika właśnie z nastawianie na wielu graczy, którzy nie tylko mogą grać w tym samym czasie, ale prowadzone przez nich postaci bohaterów mają też wchodzić w interakcje.

Otwarte fabuły mają oczywiście swoje punkty zwrotne, zwykle związane z wykonywaniem kolejnych zadań. Jednak w świecie, w którym jest się otoczonym przez bohaterów prowadzonych przez innych graczy tego rodzaju fabuła musi z założenia być skonstruowana w sposób umożliwiający co najmniej kilka dróg prowadzących do wykonania stojących przed bohaterami zadań. Właśnie takie myślenie o grach przygodowych online sprawia, że stają się one od razu o wiele bardziej atrakcyjne od klasycznych gier.

Przygodowe gry MMO mają też swoje ciemne strony. Jedną z nich jest ciągła pogoń za zdobywaniem przez bohatera punktów doświadczenia. Potrafi to zepsuć dobrą zabawę nawet w najciekawszej fabularnie grze. Jednak jest to kwestia zależna już wyłącznie od tego czego gracze poszukują i jakiego rodzaju rozrywka ich satysfakcjonuje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ