Ubezpieczenie wyświetlacza smartfonu – doskonały sposób na ochronę telefonu

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważny jest telefon komórkowy. W dzisiejszych czasach to wielofunkcyjne urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie życie. Uszkodzenie jego wyświetlacza może skutecznie uniemożliwić korzystanie ze smartfona. Dlatego też na rynku pojawiły się ubezpieczenia ekranu. Tego rodzaju polisę ma w swojej ofercie Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa.

Dlaczego warto ubezpieczyć swój telefon?

Zgodnie z danymi statystycznymi, aż 80% usterek smartfonów to uszkodzenia ich wyświetlaczy. Najczęściej są one skutkiem zwyczajnej nieuwagi. Wystarczy bowiem chwila roztargnienia i można upuścić telefon. Jego kontakt z podłogą może okazać się tragiczny dla ekranu. To bardzo delikatna część, która jest niezwykle ważna z punktu widzenia każdego użytkownika. W czasach powszechności ekranów dotykowych odpowiada on za sterowanie wszystkimi funkcjami smartfona. Wymiana wyświetlacza na nowy to niemały kłopot. Nie chodzi tutaj wyłącznie o koszt, tego typu operacja wymaga bowiem wizyty w serwisie, na co nie każdy ma przecież czas. Stąd też niezwykle korzystnym wyborem jest ubezpieczenie wyświetlacza telefonu (https://tueuropa.pl/ubezpieczenie-wyswietlacza-telefonu-screenity.htm).

Screenity – nowość na polskim rynku ubezpieczeń

 Najlepszym przykładem ubezpieczenia wyświetlacza smartfonu jest polisa Screenity oferowana przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa. Obejmuje ono takie uszkodzenia, które uniemożliwiają korzystanie z urządzenia. Zatem polisa nie chroni przed zarysowaniami, które mają jedynie negatywny wpływ na estetykę telefonu. W przypadku wystąpienia szkody, należy więc zgłosić ten fakt do ubezpieczyciela, który zweryfikuje zawiadomienie. Następnie wyśle on kuriera, który odbierze uszkodzone urządzenie i przewiezie je do serwisu. Po zakończeniu naprawy, telefon zostanie dostarczony właścicielowi do domu. To duża oszczędność czasu, a także brak niepotrzebnych kłopotów związanych z koniecznością znalezienia serwisu. 

W jaki sposób można kupić ubezpieczenie wyświetlacza smartfonu?

 Zdecydowanie najwygodniejszym sposobem zakupu jest zainstalowanie w swoim telefonie specjalnej aplikacji Screenity. Umożliwia ona nie tylko zapoznanie się z warunkami polisy, lecz również jej zakup oraz zgłoszenie szkody. Co ważne, koszt zakupu ubezpieczenia jest bardzo korzystny, to tylko 9,99 zł miesięcznie. Oczywiście, w umowie określona jest suma ubezpieczenia. To właśnie do jej wysokości ubezpieczyciel pokrywa koszty związane z naprawą. Gdyby okazały się one wyższe od tejże sumy, wówczas ubezpieczony może dopłacić różnicę. 

Praktycznie każdy posiada dziś telefon z dotykowym ekranem. Smartfony są tak popularne ze względu na swoją wielofunkcyjność. Ich wyświetlacze są jednak narażone na liczne uszkodzenia, dlatego też ich ubezpieczenie bywa niezwykle przydatne. Dzięki niemu można uniknąć wielu kłopotów związanych z brakiem możliwości korzystania ze swojego telefonu w postaci chociażby braku konieczności znalezienia serwisu oraz dostarczenia tam sprzętu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ