Tablet do gier. Który wybrać?

Gry są przyjemnością, której nic nie może zepsuć. Dlatego, kiedy decydujemy się na tablet do gier, musi on być przede wszystkim wygodny. Jakie inne kryteria powinny spełniać tablety, żeby nadawały się do tego typu rozrywkowych celów? Sprawdźmy.

Tablet do gier. Czego nie może zabraknąć?

Tablet do gier to niełatwy wybór. Gracze są wymagający, nie czują się spełnieni i szczęśliwi, kiedy w ich ręce trafia jakikolwiek sprzęt. Wręcz przeciwnie, mają oni wyśrubowane wymagania. I tak np. tablet do gier powinien mieć 8-10 cali przekątnej ekranu i szerokie kąty widzenia. Tylko w ten sposób uda się zachować jednocześnie wygodę użytkowania i precyzję odbioru. Taka ergonomia sprawdza się również dlatego, że przecież gry często wciągają nas na całe godziny. Przy okazji trzeba też zwrócić uwagę na obudowę urządzenia. Tablety, które mają ramkę i plecy z gładkiego plastiku, mogą się ślizgać w dłoniach. W związku z tym warto zainwestować w model pokryty materiałem antypoślizgowym bądź z ogumionymi brzegami lub ewentualnie można dokupić odpowiedni futerał.

Przyda się też pojemny (minimum 2 GB) dysk twardy (przede wszystkim dlatego, że najbardziej zaawansowane gry przeglądarkowe czy flash, bo głównie takie mamy na naszych mobilnych urządzeniach, potrafią być bardzo zasobożerne) i 4-rdzeniowy procesor. Oczywiście nie można pominąć też dobrej karty graficznej. Warto również zwrócić uwagę na długość działania i pojemność baterii.

Rynkowe przykłady

Tablet do gier mają w swojej ofercie tacy producenci jak Samsung, Apple, Lenovo, czy Acer. Różnią się one pewnymi cechami. A ponieważ nie chcemy być gołosłowni, powołamy się na kilka przykładów.

Samsung Galaxy Tab S3 poza 4-rdzeniowym procesorem ma wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala, wykonany w technologii Super AMOLED. Do tego dochodzą 4 GB pamięci operacyjnej RAM i system Android w wersji 7.0. Pomocne w tym przypadku są też cztery głośniki, które automatycznie dostosowują się do kierunku, w który skierowany jest ekran. Marka zadbała też o wytrzymałą baterię, która pozwala cieszyć się zabawą przez wiele godzin.

Natomiast Apple ma tablety z 10,5-calowym wyświetlaczem. W ofercie tego producenta możemy znaleźć urządzenie napędzane 6-rdzeniowym procesorem i 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Całością zaś dyryguje system operacyjny iOS, a bateria wytrzymuje na jednym ładowaniu 10 godzin.

Tablet Lenovo Tab 3 to 7-calowe urządzenie z rozdzielczością HD, 8GB pamięci i 1GB RAM. Jest w nim też 4-rdzeniowy procesor i pojemna bateria. Natomiast za sprawą ultracienkiego, krystalicznego ekranu dotykowego, każdy wyświetlony obraz wydaje się bardziej żywy i wyrazisty.

Można rozważyć również wybór tabletu Acer Predator 8. Ma on cztery głośniki oraz dwa silniki wibracyjne. Takie cechy odpowiadają za dostarczanie realistycznych wrażeń podczas jazdy samochodem po nierównościach czy symulowanie odrzutu broni w czasie eliminowania kolejnych wirtualnych wrogów. W tym przypadku już sam projekt urządzenia nie pozostawia złudzeń, że mowa o sprzęcie adresowanym do graczy. Widzimy agresywną linię, kontrastujące kolory i grafitowe wstawki z gumowego tworzywa jako miejsce na dłonie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ