Rok 2017 będzie bogaty w jeszcze ciekawsze gry do pobrania niż w ubiegłym roku. Czekają nas takie premiery gier jak SpellForce 3, The Guild 3, Destiny 2, Project Cars 2 i wiele innych gier na PC i nie tylko.

Destiny 2

W Destiny 2 gracze znajdą się w niezbyt fortunnej sytuacji. Orzeźwiające bezpieczne miasto na Roli upadło, a teren przeszłego azylu okupuje elitarna wojska zwana Czerwonym Legionem. Drugi raz wcielimy się w stworzonego przez siebie Strażnika natomiast postaramy się – jak jeden mąż z innymi użytkownikami – „odzyskać stracony dom”. W ciągu zabawy zwiedzimy „nieznane zakątki” Układu Słonecznego. Twórcy obiecują, że produkcja zaoferuje funkcje przygotowane nie tylko z rozmyślają o rywalizacji czy współpracy, ale także samotnej wojnie. Szczegółów na razie jednak nie podano.

Elex

Na pierwotnych materiałach wideo Elex nie prezentuje się może zbyt pektakularnie, ale to kolejna praca od studia Piranha Bytes, odpowiedzialnego w przeszłości choćby w środku serię Gothic czy Risen. We wszystkich tych tytułach to nie oprawa egzystowała najważniejsza, lecz fabuła natomiast postacie. Ponownie mamy styczność z akcją w bezpośrednim świecie i kamerą załatwioną za plecami bohatera. Dodatkowo sztywne animacje, przeciwnicy wspominający ścierwojady i stosunkowo klasa trudności. Czego chcieć sporzej?

Kingdom Come: Deliverance

Ileś inne spojrzenie na średniowieczne RPG, bez smoków, magii i goblinów. Czeskie atelier Warhorse Studios stawia na swoje własne zakątki – Królestwo Czech. Akcja rozpoczyna się w 1403 roku kalendarzowego. Zmarł dotychczasowy król, natomiast jego następca nie może się pochwalić szacunkiem. Bracia biorą się w środku przejmowanie władzy, co zdradza łupienie i mordowanie. Wcielamy się w syna płatnerze, szukającego zemsty za pozbawienie życia rodziny. W tym celu ruszamy w otwarty świat. Główny jest realizm przedstawianych okresów: skomplikowany system walki bądź szczegóły, jak zakładanie pancerza warstwami. Do tego alchemia spośród epoki, rozwój umiejętności, opinia, wybory i konsekwencje.

Vampyr

Odpowiedzialni za powstanie przygodówki Life is Strange koderzy ze studia Dontnod Entertainment zmieniają gatunek i szykują mroczną grę RPG, spośród akcją osadzoną w Londynie tuż po zakończeniu Natomiast wojny światowej, w czasie panowania „hiszpanki” – jednej spośród największych pandemii grypy w historii. To właśnie w zdziesiątkowanej w wyniku działań bitewnych i choroby stolicy Straszliwej Brytanii zaczęły pojawiać się wampiry. Jako nowe dziecko ciemni, Jonathan stanie przed przedmiotem moralnym. Bohater będzie zobligowany zdecydować czy zaakceptować własną nową naturę, atakując natomiast zabijając niewinne osoby, czy też być wiernym przysiędze Hipokratesa i leczyć innych.

Project Cars 2

Project CARS 2 na komputery PC to kontynuacja uznanej gry wyścigowej z 2015 roku. Za produkcję ponownie odpowiedzialne jest studio Slightly Mad, znane m. in. z Test Drive: Ferrari Racing Legends, Need for Speed: Shift i Shift 2: Unleashed. Produkcja została częściowo sfinansowana na platformie World of Mass Development – tak samo jak i część pierwsza. W związku z tym, podczas tworzenia tytułu uczestniczyli także sami gracze, przekazujący swoje wskazówki. Założenia rozgrywki nie zmieniły się. Jest to więc produkcja stawiająca na realistyczne podejście do jazdy samochodami, aczkolwiek deweloperzy udostępnili rozmaite opcje, pozwalające dostosować poziom trudności przeciwników oraz umożliwiające włączenie, bądź wyłączenie ułatwień, w tym chociażby optymalnej linii jazdy, wyświetlanej na torze.

For Honor

For Honor to wysokobudżetowa wersja gier takich, jak Chivalry: Medieval Warfare czy War of the Roses. Nowa produkcja Ubisoftu opowiada o walce trzech frakcji – wikingów, rycerzy i samurajów. Potykać się na miecze alibo na topory będziemy zarówno w sieci, jak i w kampanii fabularnej. For Honor – już graliśmy Ta ostatnia ma nam wyjaśnić fabularnie, czemu wojownicy z różnych krain i epok spotkali się i czemu ze sobą walczą.

Sniper Elite 4

Pierwsze dwie części tej serii wysłały nas do Berlina w ostatnich dniach II wojny światowej. „Trójka” działa się w Północnej Afryce, a najnowsza, planowana na 14 lutego 2017 roku, odsłona pozwoli nam walczyć z nazistami we Włoszech. Jak pamiętamy, trzecia część gry wprowadziła do cyklu większe mapy, które można było przechodzić w nieliniowy sposób, skradając się, korzystając z karabinu snajperskiego, a czasem nawet torując sobie drogę ogniem maszynowym. Czwarta część będzie kontynuować ten trend. W nową grę zagramy na pecetach, Xboksach One i PlayStation 4. Nie braknie oczywiście także misji bonusowej, w której spróbujemy zastrzelić (znowu) Adolfa Hitlera.

Oczywiście musimy pamiętać, że o ogromnej części premier z 2017 roku jeszcze nie słyszeliśmy. O innych wiemy jedynie z mglistych zapowiedzi. To właśnie takie niespodzianki z pewnością okażą się najciekawsze. Czego możemy się spodziewać, sądząc po przeciekach, domysłach i wstępnych informacjach? Plotki krążą między innymi o Assassin’s Creed: Osiris/Empire umiejscowionym w starożytnym Egipcie, czy o nowym Batman: Arkham. Mówi się też o Destiny 2. Mamy również nadzieję, że nowe gry będą lepiej dopracowane, zwłaszcza w wersjach pecetowych, bo w 2016 roku bywało z tym różnie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ