Serwer do gier

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad rozwiązaniem, które mogłoby pozwolić na rozgrywkę bez lagów i z niskim pingiem Tobie i Twoim znajomym? Wybierając dedykowany serwer gier, zapewniasz sobie wysokiej jakości rozgrywkę. Jest to dobry sposób, by w pełni kontrolować przestrzeń, w której grasz wraz ze swoimi znajomymi. Po wstępnym zapoznaniu się z wymaganiami serwera do gry w waszą ulubioną grę będziesz w stanie stwierdzić, czy lepiej zainwestować we własny hosting, czy może lepiej wynająć miejsce na serwerze.

Hosting – najlepsza z możliwych opcji?

Samodzielne kupno serwera, podłączenie go do sieci i monitorowanie łączy się z wieloma niedogodnościami. Musisz również dbać o jego bezpieczeństwo i na Tobie ciąży odpowiedzialność bycia hostem. To z kolei wymaga niezawodności technicznej i szybkości połączenia. Jako host musisz mieć pewną wiedzę informatyczną, która pozwoli Ci nadzorować łącze i sprzęt – kluczowe będą zagadnienia z obsługi serwerów. Kolejną kwestią jest koszt, który może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych – zwłaszcza jeśli Twój serwer ma działać 24/7. Choć zdalny hosting www w Polsce niekoniecznie może spełnić Twoje oczekiwania w tej kwestii, istnieją kuszące alternatywy, które pozwolą Ci na przyjemną grę bez konieczności instalowania własnego sprzętu.

Serwer dedykowany – luksus niskiego pinga

Jeśli nie chcesz przejmować się bezpieczeństwem, certyfikatami i technicznymi aspektami umożliwiającymi rozgrywkę, odpowiednią opcją będzie wynajem serwera – wirtualnego lub dedykowanego. W większości przypadków serwer VPS wystarczy. Jest to tańsze rozwiązanie proponujące wystarczające do rozgrywki parametry. Trzeba jednak mieć na względzie fakt, że daje nam o wiele mniejsze możliwości ingerowania w rozbudowę systemu i jego konfigurację.

Z kolei przy serwerze dedykowanym nic Cię nie ogranicza – istniejąca fizycznie maszyna daje Ci ogromne pole do popisu. Dzięki niemu rozwiniesz skrzydła – wysokiej jakości grafika bez lagów, niski ping, czysta komunikacja zresztą drużyny – oczywiście wszystko to zależy od tego, jaki rodzaj serwera dedykowanego wybierzesz. W Sprint Data Center proponujemy Ci łącznie 87 modeli. Możesz wybierać między tymi z serii NVMe, RUN, SOS, PRO lub SKY. Znając się nieco na programowaniu, możesz śmiało sięgnąć po dedykowany serwer gier.

Jest to na tyle dobrze rozwiązanie, że nie musisz martwić się szybkością i wydajnością serwera. Dodatkowymi atutami jest pełne bezpieczeństwo – Sprint Data Center ochrania Cię przed atakami DDoS, a także wsparcie techniczne, do którego możesz zwrócić się 24 godziny na dobę, nawet w weekendy. Dzięki temu czas reakcji na nagłe awarie znacznie się skraca – w końcu im szybciej, tym lepiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDlaczego musisz się wysypiać?
Następny artykułFaktura online

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ