Popularne gry zręcznościowe

Gry zręcznościowe zawsze cieszyły się ogromną popularnością wśród graczy na całym świecie, niezależnie od wieku i zainteresowań. Bo o ile gry typu strategicznego lub akcji kierowane są zwłaszcza do graczy o konkretnych zainteresowaniach i upodobaniach, to w gry zręcznościowe grywać lubią praktycznie wszyscy. Są to proste, nieskomplikowane w swej treści rozgrywki, które charakteryzują się jednak wartką akcją oraz przysparzają wielu emocji. W tym gry tego typu mają ogromną przewagę nad rozgrywkami innego typu. Różnorodność ich tematyki to kolejny atut, którego nie sposób pominąć. Możliwości rozwoju własnego refleksu oraz konkurencja o najlepszy z możliwych wyników – to powoduje, iż w gry zręcznościowe zawsze grywano często i chętnie. I raczej nic nie zapowiada zmiany tego trendu.

Gry zręcznościowe online z www.valhalla.pl to prosty i tani sposób na wypróbowanie swych sił w tego typu rozgrywkach. Żaden inny bowiem gatunek gier komputerowych nie jest tak szeroko reprezentowany na bezpłatnych serwisach www oferujących dostęp do gier komputerowych, jak zręcznościówki właśnie. W nie grywa się dużo częściej za pośrednictwem Internetu właśnie, aniżeli na konsoli. Szeroki wachlarz wyboru internetowych gier zręcznościowych nie powinien zatem absolutnie nikogo dziwić.

Wśród absolutnych klasyków, które należy wymienić wśród tych najpopularniejszych nie powinno w żadnym wypadku zabraknąć tytułu Bubble Shooter. Jest to jedna z najbardziej popularnych gierek tego typu. Pomysł na rozgrywkę jest dość prosty: gra polega na zbijaniu kulek poprzez łączenie ich według kolorów. Strzelanie w kulki tego samego koloru nie brzmi może zbyt spektakularnie, co nie przeszkadza temu iż gierka ta bawi ludzi na całym świecie już od wielu lat. Co więcej, tworzone są wciąż jej nowe wersje.

Angry Birds – tę nazwę słyszał chyba każdy. Jest to współcześnie zdecydowanie najbardziej popularna zręcznościówka na świecie. Polega na zbijaniu ptaków poprzez wystrzeliwanie innych ptaków z procy. Brzmi prosto? Bo jest niezwykle proste, a przy tym bawi i przysparza wielu emocji. Ciekawa grafika, którą zastosowano w tej grze spowodowała, iż jej bohaterzy stali się niemalże ikoną pop-kultury. Ptaszki Angry Birds spotkać można na wielu gadżetach: od koszulek i kubków przez plecaki, pościele i czapeczki. Gra ta ma miliony fanów na całym świecie.

Tetris – to jedna z pierwszych gier zręcznościowych, która zdobyła szeroką popularność. Spadające klocki wymagają ich odpowiedniego układania, w ten sposób by nie zapełniły całej planszy. To prowadzi bowiem do przegranej. To także popularna do dziś gierka komputerowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ