Dlaczego gry zombie online są tak popularne?

Gry o zombie to niezwykle popularne zjawisko. Jest ich coraz więcej, gatunki różnorodne, a mimo to wydaje się, że nikt nie jest w stanie zatrzymać pojawiających się kolejnych tytułów. W końcu zapotrzebowanie wciąż jest ogromne!

Specyfika gier o zombie

Zombie to krwiożercze monstra, które kierowane są instynktem. Nie przypominają jednak w żaden sposób inteligentnych istot. Wprost przeciwnie- do wszystkich zachowań pcha je chęć zdobywania pożywienia. Motywy zombie istniały w kulturze, aczkolwiek to dopiero za sprawą horrorów zombie stały się elementem obecnej popkultury. Pojawiają się w książkowych bestsellerach, filmach, czy kultowych grach.

Z racji charakteru i specyfiki gry z zombie z www.valhalla.pl zazwyczaj obejmują takie tematyki jak horror, czy survial. Często jednak nie jest to typowy horror, bo byłoby to niejako spłycenie całego fenomenu postapo i zombie tam występujących. W świecie po apokalipsie liczy się jedno: przetrwanie. A to jest bardzo trudne, nawet gdy mamy ogromny zbiór amunicji- okazuje się, że ważniejsze bywają relację międzyludzkie i sprytne gromadzenie zapasów. W końcu mając ogrom amunicji, nie poradzimy sobie z głodem, czy chorobą. Jak widać, w tym świecie nie tylko broń ma znaczenie.

Komu spodobają się gry o zombie?

Z pewnością każdej osobie, która lubi się trochę bać. Tutaj mamy i momenty strachu i planowania połączonego z logicznym myśleniem. Tak samo ważne, jest bycie opanowanym, jak i dbanie o zapasy, czy naszą grupę.

Jeśli uwielbiacie horrory z motywem zombie, gry także powinny przypaść wam do gustu. Dobrze jest przypomnieć też, że tak słynny film o tematyce apokalipsy i zombie, jak Resident Evil powstał na bazie bardzo popularnej gry komputerowej. Dziś bez obaw można powiedzieć, że zarówno film, jak i gra cieszą się porównywalną popularnością.

Gry o zombie to nie tylko horrory, dlatego ten rodzaj rozrywki polecamy każdemu, kto lubi przygodówki z dreszczykiem, czy gry point and click. Nasze decyzje i sposób postępowania wpływają na fabułę w tych grach. Co ciekawe, możemy je przechodzić kilka razy, by odkryć wszystkie scenariusze, jakie były przed nami ukryte. Do tego takie gry łączą w sobie grę przygodową, horror, strategię, jak i wymagają od nas logicznego myślenia i znajomości ludzkiej psychologi. Tak rozbudowany model gier to czysta przyjemność, która nie ogranicza się do jednej czynności. Gry zombie online to fraza, której powinniście się przyjrzeć. Gwarantuje doskonałą rozrywkę wszystkim, którzy lubią powieści z dreszczykiem. Nie grajcie w nie przy wyłączonym świetle!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułPopularne gry zręcznościowe

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ