PlayStation czy Xbox - którą konsole wybrać?

Granie na konsoli ostatnimi czasy jest rozrywką, którą preferują zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Niektórzy wręcz nie potrafią wyobrazić sobie życia bez świata, w którym wszystko jest możliwe i tak łatwe do osiągnięcia. Problem tylko polega na tym, że gdy przychodzi moment na zakup konsoli, w myślach pojawia się znak zapytania. PlayStation czy Xbox? Które z tych urządzeń będzie najlepszym wyborem? Przydatne informacje można znaleźć w poniższym artykule.

Kilka słów o każdej z nich

Xbox to konsola gier wideo, która została wyprodukowana przez firmę Microsoft. Jest silną konkurencją dla konsoli PlayStation, którą proponuje Sony. Na pierwszy rzut oka urządzenia te wyglądają bardzo podobnie, więc gdyby nie wnikać w szczegóły i nie przyglądać się im z bliska, byłoby naprawdę trudno wskazać, która konsola to Xbox, a która PlayStation. Każda z nich jest w stanie dostarczyć graczom mnóstwo wrażeń i pozytywnych emocji. Zarówno jedno, jak i drugie urządzenie pozwala przenieść się do zupełnie innego świata i stać się jednym z bohaterów dowolnej gry. A grać na nich można praktycznie we wszystko – w gry wyścigowe, przygodowe, zręcznościowe, typowe „strzelanki” i inne. Dziś do najpopularniejszych konsoli należy:
PS4 – www.komputery360.pl/konsole/ps4
Xbox One – www.komputery360.pl/konsole/xbox-one

Warto wspomnieć o ich wadach i zaletach.

Wady i zalety

Playstation to chętnie kupowana konsola, mimo iż ma nie tylko zalety, ale również wady. Jest bardzo chętnie opisywana przez graczy, choć trzeba przyznać, że czasem informacje, jakie można na ten temat znaleźć, nie są do końca zgodne z prawdą. Oto i one.

Zalety:

 • duży wybór gier,
 • bardzo dobry kontroler – DualShock 4,
 • napęd Blu-Ray,
 • dobry system operacyjny,
 • ułatwia kontakt z innymi graczami.

Wady:

 • camera umożliwia szpiegowanie innych graczy,
 • praktycznie nie można grać w trybie wieloosobowym bez abonamentu.

Xbox One to kolejna konsola, o której gracze równie chętnie rozmawiają. W swoich wypowiedziach uwzględniają poniższe wady i zalety.

Zalety:

 • ciekawy pad z funkcją wibracji,
 • dobre gry i satysfakcjonujący wybór,
 • comiesięczne aktualizacje oprogramowania,
 • dobre wykonanie,
 • dostęp do coraz większej ilości aktualizacji,

Wady:

 • słaba moc obliczeniowa,
 • niedopracowane biometryczne logowanie.

Co je różni?

Wspomniane konsole są urządzeniami dwóch różnych producentów, więc trudno o to, by były identyczne. Różnią się nie tylko wyglądem, ale też funkcjami. Co prawda pod względem parametrów technicznych są dość podobne, ale w użyciu łatwo zauważyć, że są to jednak różne urządzenia. Konsole różnią się przede wszystkim ceną. Niektórzy uważają, że jakość grania jest różna, ale to kwestia bardzo indywidualna i często przesadzona. Na konsolach tych można grać w inne gry. Na pewno kolejną różnicą jest jakość wykonania. Różnic jest tyle, ilu jest graczy, a może ich być jeszcze więcej.

Podsumowując, konsole te są podobne, a jednak różne. Którą wybrać? PS3 czy Xbox 360? A może którąś z nowszych wersji tych urządzeń? Na to pytanie każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Nikt nigdzie nie znajdzie jednoznacznej odpowiedzi. Trudno jest wskazać jedną konkretną konsolę, mianując ją określeniem najlepszej, bo przecież każdy ma swoje indywidualne oczekiwania. Możliwość grania tylko w kilka gier dla jednych jest zaletą, dla innych wadą. Tak samo jest z innymi kwestiami. Ktoś woli gorzej wykonaną konsolę, ale za to wyróżniającą się wieloma funkcjami, a ktoś inny będzie szukał lepiej wyposażonej konsoli, nie zwracając uwagi na wykonanie. Dlatego ciężko komukolwiek dogodzić w tej kwestii. Lepiej zapoznać się z każdym z tych urządzeń i określić swoje oczekiwania, a następnie wybrać dla siebie najlepsze.

[Głosów:3    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRado – zegarki dla każdego
Następny artykułFotel biurowy czy fotel gamingowy?

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ