Mysz przewodowa czy bezprzewodowa

Z każdym kolejnym rokiem można zaobserwować coraz większe dążenie do bezprzewodowości we wszystkich rodzajach technologii, zwłaszcza tej użytkowej. Niezwykłą popularność w ciągu ostatnich kilku lat zyskały chociażby bezprzewodowe słuchawki douszne, co można zauważyć czytając jakikolwiek portal technologiczny https://techpolska.pl/. Komputerowe myszy bezprzewodowe to żadna nowość, ponieważ istnieją już od wiele lat, ale mimo to wciąż nie udało im się skutecznie wyprzeć klasycznych słuchawek przewodowych. Wobec tego które myszy są lepsze – przewodowe czy bezprzewodowe?

Zalety myszy przewodowych

Do niewątpliwych zalet myszy przewodowych należy fakt, że nie trzeba ich ładować ani dokupywać ciągle nowych baterii. Jedyna opłata związana z myszką to pierwotna cena zakupu – później nie musimy już do niej „dokładać”.

Myszy przewodowe mają także znacznie mniejsze opóźnienia w reakcji, przez co zdecydowanie poleca się stosowanie ich podczas grania, zwłaszcza jeśli chodzi o rozgrywki wieloosobowe. Niekiedy porażkę od wygranej dzielą ułamki sekund, dlatego też brak opóźnień jest niezwykle istotny.

Nie sposób nie wskazać także różnicy w cenie między myszkami przewodowymi i bezprzewodowymi, zwłaszcza, jeśli chodzi o myszki wysokiej klasy. Niskiej jakości myszki, zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe, można kupić za niewielką kwotę. Jeśli jednak zależy nam na jak najlepszej myszce, to za model bezprzewodowy będziemy musieli zapłacić więcej.

Jeśli zaś chodzi o wady myszy przewodowych, to największą z nich jest sam przewód. Może zawadzać, gnieść się i bywa mało wytrzymały, zwłaszcza przy samej wtyczce USB.

Zalety myszy bezprzewodowych

Myszy bezprzewodowe przede wszystkim dają większą wolność i wygodę. Co ważne, można je używać nawet w znacznej odległości od urządzenia, o ile pozwala na to sygnał.

Są bardzo poręczne, przez co świetnie nadają się do podróży, a także do małych, mobilnych urządzeń (notebooków, laptopów).

Do ich wad należy konieczność kupowania baterii bądź ładowania myszki, a także wspomniany wcześniej wyższy koszt i opóźnienia w reakcji.

Co jest lepsze?

Myszka przewodowa będzie najlepszym rozwiązaniem dla graczy oraz osób, które nie chcą ponosić z racji użytkowania myszki żadnych dodatkowych kosztów. Zaś myszy bezprzewodowe świetnie sprawdzą się u tych osób, które cenią sobie minimalizm, wygodę użytkowania i poręczność. Warto jednak pamiętać, że poszczególne modele mogą bardzo się od siebie różnić, a sposób łączenia się z komputerem to tylko jedna z cech specyfikacji myszy. Warto na bieżąco przeglądać duże portale technologiczne https://techpolska.pl/, aby być na bieżąco z nowymi modelami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybór komputera
Następny artykułPrawidłowe ładowanie smartfona

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ