Komputer do gier za 2000,-zł?

Komputer jest dzisiaj nie tylko urządzeniem wykorzystywanym do nauki i komunikacji ze znajomymi, ale również jako urządzenie zapewniające nam rozrywkę poprzez liczne gry komputerowe. Wbrew pozorom komputer stacjonarny, który obsłuży najnowsze tytuły oraz da łatwą możliwość rozbudowy wraz z upływem czasu i większym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową i wydajność graficzną, nie musi być wcale drogi. Za około 2 tysiące złotych jesteśmy w stanie kupić dobre urządzenie!

Obudowa do komputera

Podstawą przy zakupie komputera do gier w okolicach 2 tysięcy złotych powinno być dobranie takich podzespołów, które w niedalekiej przyszłości dadzą nam możliwość łatwej rozbudowy. Jednym z takich elementów jest oczywiście obudowa komputera, która musi pomieścić ewentualne dodatkowe dyski twarde, napędy optyczne czy nawet drugą kartę graficzną działającą w trybie SLI lub CrossFireX. Właśnie z powyższych względów warto postawić na obudowę w standardzie midi, którą kupimy w okolicach 150-200,-zł.

Płyta główna

W drugiej kolejności powinniśmy dobrać odpowiednią płytę główną, która wyposażona będzie nie tylko w odpowiednią bazę złącz, jak chociażby USB 3.0, ale również podstawkę pod najnowsze procesory, np. LGA 1151 pod procesory Intel Core i7/i5/i3/Pentium/Celeron – w ten sposób decydując się nawet obecnie na najtańszy procesor, za kilka miesięcy będziemy mogli go bez większych problemów wymienić na wydajniejszy model.

W kategorii budżetowych płyt głównych warto postawić chociażby na płytę główną Asus B150 PRO Gaming D3 – ceny w sklepach internetowych w okolicach 500,-zł.

Grafika!

O karcie graficznej można napisać wiele, jednak niestety najnowsze i najbardziej wydajne modele same w sobie potrafią kosztować sporo powyżej założonego budżetu 2000,-zł na cały komputer.=Rozwiązaniem może być między innymi karta Gigabyte GeForce GT 740 OC 1 GB DDR5, której cena to niespełna 400,-zł. Jest to karta dysponująca takimi portami jak HDMI, DVI czy D-Sub, a tym samym umożliwiająca nam podłączenie niemalże dowolnego telewizora czy monitora do komputera. Jednocześnie technologie CUDA, HDCP czy DirectX 11.2 z pewnością pomogą w wydajności osiąganej w grach komputerowych.

Podsumowując, komputer stacjonarny trzeba „składać” z głową, aby wszystkie podzespoły były odpowiednio wyważone lub przynajmniej dawały możliwość szybkiej rozbudowy i wymiany na wydajniejsze.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKupujemy dysk SSD
Następny artykułDwie karty graficzne – wzrost wydajności?

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ