Jak zrobić serwer dedykowany? Jak postawić serwer dedykowany?

Trochę teorii, czyli czym właściwie jest serwer dedykowany

W tym artykule dowiesz się, czym jest serwer dedykowany oraz co trzeba zrobić, by go uruchomić. Serwer dedykowany jest prywatnym komputerem, który pełni rolę serwera. Jest to serwer prywatny. Użytkownik serwera dedykowanego ma prawo zainstalować oprogramowanie oraz konfigurować system operacyjny. Cała moc obliczeniowa wraz z pamięcią należy do właściciela. Jest on dużo droższy i bardziej zaawansowany od serwera VPS. Z serwera dedykowanego korzystają głównie osoby używające protokołu SSH, którzy korzystają z systemu Linux lub mają zdalny pulpit. Z serwerów tych korzystają głównie duże firmy, szczególnie te, które mają w swojej ofercie usługi internetowe. Takie firmy to głównie dostawcy takich usług internetowych jak: poczta, strony www, radia i telewizje internetowe, serwery, hostingi czaty oraz inne aplikacje. Dla większości ludzi ten typ serwera jest zbyt zaawansowany i przede wszystkim za drogi.

Dlaczego warto wykupić serwer VPS w cal.pl?

Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) jest zwirtualizowanym prywatnym serwerem. Jest on wydajny, dynamiczny i bezpieczny. Inwestując w serwer VPS możesz sam skonfigurować serwer. Wszystko to otrzymujesz dzięki panelowi administracyjnemu oraz dostępowi root przez SSH. Klienci Cal mają możliwość logowania się powłoki shell. Aktywacja serwera VPS jest bezpłatna. Z nami staniesz się administratorem systemu operacyjnego. Będziesz miał do niego całkowity dostęp. Cal oferuje również hosting dowolnej ilości stron internetowych. Posiadają duże doświadczenie, wynajmują serwery i hostingi od 2004 roku. Liczba obsłużonych przez nich klientów sięga już przeszło dwieście tysięcy osób. Nasze serwery VPS są cechują się dużą dynamiką, stabilnością i bezpieczeństwem. Takie działanie zapewnia wysokiej jakości oprogramowanie oraz środowisko wirtualizacji OpenVZ. Specjaliści Cal pracują non-stop, codziennie, 24 godziny na dobę. Współczynnik dostępności usług w czasie trwania okresu rozliczeniowego (SLA) jest na poziomie 99,9%. W swojej ofercie posiadają cztery pakiety serwerów

  • VPS Start,
  • VPS Extra,
  • VPS Pro
  • VPS Turbo

Biorąc pod uwagę konkurencje, ceny usług cal są bardzo korzystne. Najtańszy pakiet -VPS Start to koszt zaledwie 49 zł miesięcznie, Klienci wraz z każdym pakietem mają: dostęp do panelu wirtualizacji, dostęp root przez SSH, Backup FTP serwera. Dostępna jest także instalacja panelu DirectAdmin. Co ważne oferują bezpłatną pomoc techniczną i reinstalację systemu. Istotne jest to, że każdy serwer VPS w cal.pl zapewnia dostęp do serwera fizycznego, którego zasobów nie przekroczy. Stąd nie musisz się obawiać o żadne przeciążenia spowodowane przez innych użytkowników. Użytkownicy serwera VPS z serii Managed dodatkowo otrzymują dedykowanego konsultanta. Jest on w stałym kontakcie z klientem. Służy pomocą i doradza. Dedykowany konsultant chętnie pomoże Ci wyborze oprogramowania, rozwiąże problemy techniczne. Jak widać serwery dedykowane nie są dobrym rozwiązaniem dla większości użytkowników. W przeciwieństwie do serwerów dedykowanych, serwery VPS cechuje dobry stosunek jakości do ceny. Już dziś zaufaj profesjonalistom i wykup serwer VPS w cal.pl.

[Głosów:14    Średnia:1.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ