Idealny monitor dla gracza

Zakup odpowiedniego sprzętu komputerowego to dla każdego gracza istotna kwestia. Aby wszystkie elementy gry odpowiednio się wyświetlały, a praca z urządzeniem była jak najbardziej komfortowa, konieczna jest inwestycja w dobry jakościowo model. Jakie właściwości powinien posiadać idealny monitor i na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze?

Jaki monitor wybrać?

Przy zakupie monitora należy wziąć pod uwagę rodzaj matrycy, dzięki której możemy uzyskać obraz wysokiej jakości i dobrze ukazane kolory. Kolejnymi kwestiami wartymi uwagi jest sprawdzenie wyświetlacza, wartości odświeżania, rozdzielczości i przekątnej. Warto też sprawdzić czy monitor posiada odpowiednią technologię, która zapewnia, że nasze oczy nie męczą się aż tak bardzo w czasie wielogodzinnej gry.

Monitory dla graczy od marki LG

Jednym z przykładów monitorów, który sprawdzi się u każdego gracza jest model marki LG. Monitor 23” IPS Full HD gwarantuje bardzo wysoką i profesjonalną jakość obrazu, bez względu na to pod jakim kątem patrzymy na ekran. Kolory jakie na nim widzimy są żywe i jasne, co jest szczególnie pożądane w czasie gier komputerowych. Matryca IPS zawiera w sobie molekuły ciekłych kryształów, które znajdują się w równoległym położeniu zarówno do siebie jak i do ekranu.

Rozdzielczość sprzętu to 1920×1008. Dzięki technologii zastosowanej w monitorze nasze oczy mniej się męczą i są chronione przed migotaniem oraz niebieskim światłem, co zapewnia komfortowe warunki użytkowania przez wiele godzin. Dzięki menu ekranowemu OnScreen Control możemy za pomocą paru kliknięć regulować ustawienia obrazu. Kolejna opcja to My Display Presets, za pomocą której zapisujemy indywidualne ustawienia monitora do poszczególnych aplikacji. Funkcja Screen Split pozwala na wielozadaniowość. Możemy podzielić ekran w zależności od własnych potrzeb m.in. obraz w obrazie (PIP).

Komfort użytkowania i funkcjonalność

Monitory marki LG zostały stworzone tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne oraz umożliwiały wygodną pracę. Posiadają szereg różnorodnych funkcji, które zaspokoją nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Szeroka oferta urządzeń wysokiej jakości pozwala na dobór odpowiedniego dla siebie sprzętu. Co więcej, wszystkie monitory zostały zaprojektowane precyzyjnie, a ich nowoczesna stylistyka sprawia, że z łatwością dostosują się do każdego wnętrza.

Dla wszystkich, którzy szczególnie sobie cenią walory ostrego obrazu przydatna będzie funkcja modeli IPS LG. Za sprawą szybkiego czasu reakcji oraz zastosowanej technologii diod LED obraz ma doskonałą jakość bez względu na to pod jakim kątem patrzymy. Ponadto, oświetlenie LED dodatkowo pomaga oszczędzić nawet do 40 % energii. Dla osób, które pragną wysokiej jakości, ale jednocześnie nie posiadają dużej przestrzeni i miejsca, doskonałym rozwiązaniem będzie monitor z TV, który spełnia jednocześnie funkcję monitora oraz telewizora. Co istotne, każdy model monitora marki LG jest energooszczędny, co pozwala na oszczędność finansową oraz jest działaniem przyjaznym dla środowiska. Urządzenia posiadają również szybki czas reakcji na poziomie 5ms. Dzięki tej funkcji obraz utrzymuje cały czas ostrość i się nie rozmywa. W przypadku graczy jest to ważne, bo dynamiczne gry nigdy nie będą nieostre i zniekształcone przy korzystaniu z modeli LG.

Wszystkie szczegóły dotyczące różnorodnych produktów LG oraz dokładne opisy parametrów technicznych można znaleźć na stronie internetowej producenta: http://www.lg.com/pl/wszystkie-monitory.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFotele komputerowe dla graczy
Następny artykułIntra w grach

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ