Fotele komputerowe dla graczy

Jeszcze dekadę temu gracze zasiadając przed komputerem korzystali z niezbyt wygodnych foteli biurowych, które już po godzinie gwarantowały bóle mięśni, szyi lub kręgosłupa. Wraz z rozwojem branży sportów elektronicznych średni czas spędzany przez użytkowników przed komputerem stale wzrasta. Trend ten zrodził potrzebę zaprojektowania specjalnych foteli, które odpowiadałyby specyficznym potrzebom graczy. Dzisiaj istnieje już kilka renomowanych marek, którym sztuka ta udała się w bardzo efektowny sposób.

Pierwsze fotele komputerowe dla graczy z prawdziwego zdarzenia zaprezentowane zostały przez firmę DXRacer, która wcześniej wytwarzała wysokiej jakości siedzenia samochodowe. Forma foteli komputerowych marki DXRacer od początku mocno nawiązywała do stylistyki samochodów sportowych. Ten atrakcyjny wygląd był jednym z głównych powodów szybkiego sukcesu rynkowego wymienionych produktów. Gracze momentalnie oszaleli na punkcie tych konstrukcji. Jednocześnie na rynku pojawiły się fotele dla graczy firmy AKRACING. Stały się one silnym konkurentem dla projektów marki DXRacer. Ich design charakteryzuje się  jeszcze bardziej sportowym stylem. AKRACING to marka, która podbiła serca polskich graczy, jeszcze zanim została udostępniona konsumentom na rynkach Europy Zachodniej. Firma ta od dawna bardzo mocno stawia na naszą rodzimą branże sportów elektronicznych. Obie wymienione marki szybko przejęły bardzo duże udziały w rynku krzeseł obrotowych, a ich wysoka popularność utrzymuje się aż po dzień dzisiejszy. Można na nie natrafić przy domowych stanowiskach dedykowanym grom komputerowym, jak i podczas kluczowych wydarzeń koncentrujących się na sportach elektronicznych.  

dx

Jednak o gigantycznej popularności tego typu produktów nie zadecydował wyłącznie ich wspaniały wygląd. Dzisiejsze fotele komputerowe dla graczy służą użytkownikom szeregiem udogodnień, które mają zbawienny wpływ na ich komfort. Jednym z takich wynalazków są innowacyjne podłokietniki, które oferują  zupełnie nowe możliwości zmiany ich położenia. W przeciwieństwie do stosowanych wcześniej sztywnych podłokietników, ich ustawienia z łatwością można dostosować do wysokości oraz kształtu biurka. Ważnym elementem foteli dla graczy jest bez wątpienia płynna regulacja aktualnego kąta nachylenia oparcia. Ponadto nowoczesne fotele komputerowe proponują swoim nabywcom nowe rodzaje pianki amortyzującej. Wytrzymują one spory nacisk i nigdy nie tracą przewidzianego kształtu. Czołowi producenci stawiają na sprawdzone rozwiązania ergonomiczne, które wprowadzane są do wszystkich obszarów budowy tego typu foteli.            

Gracze budujący profesjonalne stanowisko komputerowe, nie powinni zapominać o tym ważnym elemencie wyposażenia. Fotele gamingowe najnowszych generacji znacznie ułatwiają rozwój talentu osobom, które chcą realizować ambitne cele w świecie e-sportów. Powoli staja się one elementem obowiązkowym wyposażenia.

Zobacz nowe fotele dla graczy w sklepie Gamera.pl

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ