hobo

Hobo online to cykl gier, dostępnych we flashowych wersjach na kilku portalach z grami. Stosunkowo popularny motyw menela, walczącego ze wszystkim i ze wszystkimi, tutaj dzięki możliwości rozwoju postaci, zyskuje nowy wymiar. Gra nie ogranicza się do popularnego „hack and slash” w wersji urban, a eliminowanie wrogów nie jest celem samym w sobie. Fabuła jest prosta aż do bólu, bohater idzie z lewej w prawo, po drodze spotykając przeciwników. Można ich omijać i nie zaczepiać, jednak eskterminacja wrogów odblokowuje nowe kombinacje ciosów. Bez nich w pewnym momencie możemy sobie nie poradzić. Dodatkowo możemy podnosić z ziemi niektóre rzeczy, na przykład butelki. I jak na prawdziwego menela, celnie tymi butelkami rzucamy.

Na końcu każdego poziomu oczywiście czeka na nas Boss. Taktyka… Tu nie ma praktycznie miejsca na taktykę. Opanowujemy nowe kombinacje ciosów i przemy na przód, by odkrywać nowe kombinacje ciosów. Proste, jak proste jest życie menela.

Comba

Zaczynamy z umiejętnością uderzania pięścią i kopania, jednak z każdym zwycięstwem nasze umiejętności rosną. Pojawia się możliwość plucia i smarkania, wyrzucenia na odległość języka czy gałek ocznych. Na bardziej odpornych przeciwników zyskujemy zdolność wymiotowania i defekacji. Na bardziej upartych możemy po prostu oddać mocz. Jednak szczytem naszych umiejętności, przydatnych kiedy przeciwnicy nas okrążą, jest przysłowiowe „dwa w jednym”. Od razu robi się luźniej wokół nas. Wobec tak rozwiniętych zdolności możliwość wykorzystania broni palnej i laserowej jest czymś mało wyrafinowanym, choć pomocnym. I tak, systematycznie pokonując wrogów, nasz bohater świecąc brzuchem spod podkoszulka na ramiączka, posuwa się w stronę Bossa.

Roz(g)rywka

Kiedy mamy już dosyć rozbudowanych strategii, gdzie samo przygotowanie bohatera przed grą zajmuje nam ponad godzinę, kiedy znudzą się nam rozgrywki online z innymi graczami, kiedy nie chcemy zastanawiać się jaki rozrzut ma RPG i czy przypadkiem nie dostaniemy odłamkiem, sięgnijmy po gry Hobo Online z www.valhalla.pl. Tutaj świat praktycznie stanął w miejscu 20 lat temu, choć w tym akurat przypadku jest to wielką zaletą. Wrogowie posiadają SI wołającą o pomstę do nieba, a bossowie, na końcu każdej z gier, również nie grzeszą inteligencją. W tej grze jednak nie chodzi o zaawansowane algorytmy, sterujące naszymi przeciwnikami, lecz po prostu dobrą rozrywkę, która uwolni nas od stresów codziennego dnia. Ile razy w myślach mieliśmy ochotę zrobić coś policjantowi, który wypisuje nam mandat? Tu możemy na niego bezkarnie zwymiotować.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy warto ściągać gry?
Następny artykułCiekawe gry koparki

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ