Gry Wyścigowe Online i kody - czyli to jest jeszcze fair play?

Granie w Gry Wyścigowe Online, jest rzeczą bardzo przyjemną. Gra z realnymi przeciwnikami, jest o wiele ciekawsza, niż prowadzenie rozgrywki z botami, czyli komputerowymi aplikacjami. Czasem jednak w grze (również tej sieciowej) pojawiają się kody. Czy ich stosowanie ma sens, czy może nie jest już to zgodne z zasadami fair play?

Czy kody w grach online są uczciwym sposobem na grę?

Na początku, zadajmy sobie pytanie, czym w ogóle są owe kody. Każdy gracz, wie pewnie o co chodzi. A jeśli zapytamy kogoś z zewnątrz, czasem mogą pojawić się wątpliwości. Czym więc one są?

Dzięki kodom, możemy uzyskać dostęp do nowych – często znacznie skuteczniejszych – broni, trybów nieśmiertelności (god mode), i wielu innych, dodatkowych funkcjonalności, które mogą zaważyć na zwycięstwie w rozgrywce.

Gry Wyścigowe Online – czy stosowanie kodów jest uczciwe?

Na pierwszy rzut oka, stosowanie tego typu „ulepszeń” uczciwe nie jest. Nic w tym dziwnego, przecież inni gracze mogą nie mieć dostępu do wspomnianych kodów albo też – wszyscy chcą grać uczciwie, według zasad ustalonych przez twórców gry.

Jednak istnieją wyjątki, które ograniczają ten zakaz. Wprowadzanie kodów, może być nawet ciekawe, o ile nie decyduje o wyniku gry. Przykład? Grając w Gry Wyścigowe Online na www.valhalla.pl, możemy wykorzystać kody albo do zainstalowania dodatkowych (nielegalnych) dopalaczy, albo też, do podkreślenia wyglądu swojego bolidu. Zastosowanie kodów, tylko po to by pomalować nasz samochód w kucyki Pony, nie wpływa na wynik wyścigu.

Inną kwestią, choć nieco odbiegającą od tematu, jest wprowadzenie kodów do gier typu single player. Stosowanie ich w grze, szczególnie wtedy, gdy już raz grę przeszliśmy, nie powinno budzić niczyjej odrazy. Tym bardziej, że nie gramy przeciwko prawdziwym graczom, lecz przeciw tak zwanym botom. W końcu, ktoś stworzył możliwość grania za pomocą kodów, by ubogacić rozgrywkę.

A wracając do gry w Gry Wyścigowe Online, wprowadzenie kodów może mieć jeszcze jedną, pozytywną funkcję. Jaką? Dzięki nim, możemy w niektórych sytuacjach modyfikować otaczający nas świat gry.

Podsumowanie

Granie w Gry Wyścigowe Online, w oparciu o tak zwane kody, nie zawsze musi być procederem nieuczciwym. Czasami, może w sposób niewinny ubogacić i urozmaicić całą rozgrywkę, ale może też bezpośrednio wpłynąć na wynik gry a tu zaczyna się już problem…

Jeśli więc nie mamy takiej potrzeby, najlepiej będzie jeśli w ogóle zrezygnujemy z tak zwanych kodów. Chyba, że prowadzimy rozgrywkę w trybie single, ale to jest już zupełnie inna kwestia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ