Gry strzelanki - jaki naprawdę jest ich wpływ na graczy?

Gry strzelanki często są określane jako szkodliwe i wywołujące agresję, a przez to niezdrowe dla dzieci i młodzieży. Przypisywane im są negatywne cechy, a często wskazuje się je nawet jako przyczynę nieodpowiedniego zachowania. Ile jest w tym prawdy?

Nieodpowiednie zachowanie to skutek problemów

Niegrzeczne lub agresywne dzieci często stają się takie na skutek przemocy domowej, problemów w kontaktach z rówieśnikami lub nieleczonych zaburzeń psychicznych. Dorosłym łatwiej jest oczywiście zrzucić winę na gry strzelanki, co pozwala im pozbyć się poczucia winy i odpowiedzialności. Jednak badania naukowe jednoznacznie wykazują, że gry nie mają negatywnego wpływu na rozwój i zachowanie dzieci – wręcz przeciwnie!

Gry strzelanki są bardzo rozwijające

Podczas gry umysł człowieka jest maksymalnie skupiony – dlatego często tak trudno jest usłyszeć wołanie lub odpowiedzieć na zadane pytanie. Gry strzelanki multiplayer często są jeszcze trudniejsze i bardziej wymagające. Ich działanie opiera się na wspólnej grze nawet kilkuset osób na jednej mapie, więc zawodnik musi być czujny i przygotowany na ruchy przeciwników.

Gry strzelanki na PC uczą współpracy

Gry strzelanki multiplayer dają doskonałą sposobność do rozwijania umiejętności pracy w grupie. Nierzadko zadanie wymaga utworzenia drużyny i wspólnego wykonania misji. Gracz biorący udział w takim przedsięwzięciu poznaje wiele zalet, ale też i wad, z jakimi wiąże się praca w grupie. To doświadczenie, z którego można wyciągać wartościowe wnioski i wykorzystywać w prawdziwym życiu.

Gry strzelanki inspirują do poznawania

Gry strzelanki do pobrania motywują do poznawania świata. Każdy uczy się historii w szkole, ale bardzo często jest to jedyny kontakt z taką wiedzą. Gry pokroju Call of Duty oraz inne gry strzelanki 3D osadzone są w realiach prawdziwych wydarzeń historycznych. Gracz angażujący się w swoje zadanie szczegóły wydarzeń, w których uczestniczy, dzięki czemu czerpie jeszcze więcej rozrywki z gry i wiele się uczy. Dla dziecka nawet gra w Pasjansa Pająka na Windowsie może sprawić, że szybko nauczy się podstawowego nazewnictwa kart. Grając w gry takie jak Assassin’s Creed, można poznać ciekawostki historyczne i fakty, o których nie uczy się w szkołach.

Gry strzelanki multiplayer – gdzie je znaleźć?

W internecie gry strzelanki są bardzo popularne. Z łatwością można znaleźć rzetelny ranking ze szczegółowym opisem i ocenami graczy. To znakomity sposób na znalezienie dopasowanej do swoich wymagań pozycji, w którą można zagrać nawet online.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ