Gry logiczne online - dlaczego warto zacząć grać?

Każda osoba, która ma problemy ze skoncentrowaniem się i zapamiętywaniem wiele razy słyszy, że powinna ćwiczyć umysł. Standardowe zestawy do tego celu oraz różnorakie testy polegają zazwyczaj na zapamiętywaniu ciągów liczb i kolejności obrazków. W większości przypadków nawet silna motywacja do poprawy pamięci może nie wystarczyć. By ćwiczenia pamięci i kreatywnego myślenia stały się naprawdę pasjonujące wystarczy jednak zacząć grać w gry logiczne online, gdzie sama oprawa graficzna nie kojarzy się zazwyczaj z nudną nauką.

Dla dorosłych i dla dzieci

Można znaleźć różnorakie gry logiczne. W większości przypadków należy nastawić się na konieczność zapamiętywania różnych liczb i symboli – początkowo może być nawet konieczne zapisywanie sobie kolejnych elementów łamigłówek. Gdy jednak trafi się na dłużą grę, szkoda będzie tracić czasu na zapisywanie i zapamiętywanie stanie się niemal automatyczne. Początkującym graczom można udzielić jednej rady – nie należy zniechęcać się po pierwszej grze. Szczególnie w grach logicznych typu ucieczki, gdzie konieczne jest nie tylko rozwiązanie zagadki, ale również wczucie się w myślenie autora gry pierwsze rozgrywki mogą być zniechęcające. Jednak w większości przypadków rozwiązywanie takich zagadek to tylko kwestia wprawy.

Matematyka i puzzle

W grach logicznych ćwiczy się zarówno pamięć, jak i logiczne myślenie. Proporcje zależą oczywiście od konstrukcji danej gry. Niekiedy gra zakłada konieczność ucieczki z labiryntu, innym razem konieczne jest zbudowanie czegoś z pozornie niepasujących figur. W przypadku gier logicznych wymagane jest również myślenie kilka kroków do przodu. Określona strategia pozwala na przykład zająć obszary, które w pierwszej chwili wydają się niedostępne. W typowych grach logicznych strategia nie zawsze jednak stoi na pierwszym miejscu – liczą się zazwyczaj także inne umiejętności.

Typowe gry logiczne

W kategorii gry logiczne online na www.valhalla.pl często można znaleźć również gry, które są doskonale znane z życia realnego. To na przykład szachy lub inne, podobne i wymagające logicznego rozumowania rozgrywki. Jednak nie można dać się nabrać – by gry tego typu nie były zbyt nudne bardzo często dodaje się do nich pewne urozmaicenia – zwykle taka informacja zawarta jest w krótkiej instrukcji. Może więc okazać się, że to, co wyglądało na zwykła rozgrywkę szachową wymaga wykonania zadania z kategorii gier zręcznościowych. W ten sposób gra staje się ciekawsza dla tych osób, które nie przepadają za standardowymi grami logicznymi ze świata realnego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRodzaje Gier Lego Online
Następny artykułŚwiat do kreowania- Minecraft

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ