Muzyka zawsze przy sobie – głośniki Bluetooth

Jeszcze kilkanaście lat temu, aby zabrać ze sobą ulubioną muzykę na plażę czy też na jakiekolwiek inne łono natury, konieczne było wyposażenie się w duże, przenośne radio typu bumbox. Wraz z rozwojem technologii i miniaturyzacją sprzętu mamy obecnie znacznie więcej możliwości, które nie są jednocześnie zbyt drogie! Jedną z nich jest zaopatrzenie się w odpowiedni głośnik Bluetooth, który bez większych problemów zmieści się w plecaku czy nawet w kobiecej torebce! Co powinniśmy wiedzieć o tego typu głośnikach i jak wybrać ten najlepszy?

Na samym początku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na sam rozmiar głośnika – na rynku dostępne są zarówno mniejsze, jak i większe urządzenia, co w pewny sposób przekłada się na możliwość osiągnięcia odpowiedniego stopnia głośności. Ogólna prawidłowość wskazuje jednak, że im większy głośnik tym głośniej będzie mógł on zagrać. Należy zwrócić również szczególną uwagę na pojemność baterii – to właśnie czas pracy na baterii odpowiada za możliwość długiego słuchania muzyki na łonie natury – gdzie w środku lasu znaleźć przecież kontakt?

Na polskim rynku znajdziemy kilka urządzeń, które z pewnością są warte uwagi:

1. JBL Pulse 2

Jest to jeden z najpopularniejszych głośników Bluetooth w naszym kraju i nie tak dawno doczekał się on drugiej generacji. Na wszystkich forach poświęconych przenośnym głośnikom można wyczytać, że jest model cieszący się dużym uznaniem nie tylko za swój wielobarwne wizualizacje na dobrym jakościowo ekranie z diod LED, ale przede wszystkim na za jakość dźwięku. Wbudowana bateria zapewnia niemalże 10 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki, co powinno wystarczyć na każdą imprezę w plenerze! Cena urządzenia? W okolicach 800,-zł.

2. Denon Envaya Mini

Pomimo tego,że firma Denon kojarzy nam się najczęściej z najwyższą półką hi-fi, to przenośny głośnik Bluetooth tej firmy jest jednym z najtańszych na rynku – dostaniemy go już za niewiele ponad 400,-zł co sprawia, że sprzęt z najwyższej półki jest dostępny obecnie niemalże dla każdego. Cechami wyróżniającymi urządzenie są niewielkie wymiary mieszczące jednak dwa głośniki stereo czy parowanie zbliżeniowe NFC ułatwiające „didżejowanie” na każdej imprezie.

Podsumowując, na rynku dostępnych jest wiele głośników Bluetooth i warto z rozwagą wybierać takie urządzenie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDla kogo gry wędkarskie online?
Następny artykułTani komputer do gier

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ