Jaką mysz do gier kupić

Kupując komputer do gier, myszka staje się jednym z najważniejszych elementów sprzętu. Jest ona niczym innym jak wirtualnym przedłużeniem ręki, dlatego warto zastanowić się nad jej wyborem, aby dobrać nie tylko jej odpowiednią wielkość, ale także wyprofilowanie i parametry techniczne odpowiadające za precyzję prowadzenia. Jak zatem kupić najlepszą mysz do gier? Prezentujemy dwa przykładowe model Corsair oraz Logitech, dostępne na stronie: https://www.oleole.pl/myszy-komputerowe,podswietlane-elementy!tak.bhtml.

  1. Corsair Harpoon RGB – dobry i ekonomiczny wybór
  2. LogitechG502 Hero High Performance – stworzony dla prawdziwych graczy
  3. Myszy do gier – podsumowanie

Corsair Harpoon RGB – dobry i ekonomiczny wybór

Na pierwszy ogień testów idzie Corsair Harpoon RGB. Sprzęt ten zwrócił na siebie uwagę wielu graczy z wielu powodów. Przede wszystkim wyróżnia się on ceną, która mieści się w granicach 100 złotych. Jest zatem dość niska cena jak za myszkę, która jest dedykowana do gier. Z reguły modele są znacznie droższe i mogą kosztować w okolicy 200-300 złotych.

Jednym z wyróżników tej marki jest podświetlane logo RGB, którego kolor można dowolnie wybrać. Gracze zwracają także uwagę na minimalistyczny wygląd, co w tym przypadku jest jak najbardziej na plus. Ponadto myszka jest dobrze wyprofilowana i posiada 6 dodatkowych przycisków, które są wygodnie rozmieszczone.

Jak jednak wyglądają parametry techniczne? Jak się okazuje, za tę cenę otrzymujemy solidny produkt. Czułość myszy wynosi aż do 6 tysięcy dpi,a długość kabla to 1,8 metra. Na spodzie urządzenia znajdują się cztery ślizgacze o twardej strukturze, dzięki czemu unikniemy problemów ze ślizgiem. Minusem urządzenia jest brak dodatkowego oplotu kabla, który jest spotykany przy wielu konkurencyjnych modelach. Jednakże biorąc pod uwagę wszystkie parametry techniczne, stosunek ceny do jakości oraz wygodę obsługi model Corsair Harpoon RGB jest jak najbardziej godny polecenia.

Logitech G502 Hero High Performance – stworzony dla prawdziwych graczy

Co zaś ma nam do zaoferowania konkurencja? Logitech G502 Hero High Performance jest warte swojej ceny. Jeszcze dokładniejsze czujniki oraz programowalne przyciski zapewnią nam maksymalne wrażenia w trakcie rozgrywek.

Logiitech w tym modelu wprowadziło zaawansowany czujnik optyczny. Będzie on odpowiadać za śledzenie ruchu, czułość do 16 tysięcy dpi, a nawet podświetlenie RGB. Jeśli zatem lubimy grać w gry akcji, zręcznościowe, a przede wszystkim MMORPG, gdzie gramy w zespole, takie funkcje myszki będą nam jak najbardziej potrzebne.

To, co również wyróżnia ten model to także możliwość dopasowywania jego funkcji. Każda mysz do gier jest wyposażona w wiele przycisków, dobrze zatem, aby były one programowalne, abyśmy mogli grać tak jak nam wygodnie. W przypadku Logitech G502 Hero High Performance mamy do czynienia aż z 11 przyciskami, do których możemy tworzyć indywidualne profile.

Na naszą korzyść działa również możliwość modyfikacji sposobu przesuwania się myszy i eksperymentowania z pozycjami oraz równowagą. Wszystko to jest możliwe dzięki wbudowanym ciężarkom, które podobnie jak przyciski, można konfigurować i dostosowywać do swoich potrzeb.

Myszy do gier – podsumowanie

Jaką zatem mysz do gier wybrać? Wszystko oczywiście zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Model Corsair Harpoon RGB jest dobrym, ekonomicznym rozwiązaniem. Za tę cenę (około 100 złotych) nie powinniśmy być niezadowoleni. Mysz tego typu sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy „niedzielnymi graczami”, a zwykłe modele nie są wystarczające. Z kolei Logitech G502 Hero High Performance to wydatek rzędu 200-300 złotych, jednakże cena ta jest jak najbardziej odpowiednia w stosunku do jakości, jaką otrzymujemy. Model ten jest dedykowany dla graczy, którzy wymagają od myszy znacznie więcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ