Jak zaoszczędzić na kupnie laptopa?

Czasem bywa tak, że potrzebujesz szybko zakupić sprzęt komputerowy, laptopa, ale zwyczajnie nie masz na to pieniędzy. Bo to nagły wypadek, bo w ostatnim czasie miałeś więcej innych wydatków. Ale jeżeli trzeba to trzeba – jakoś należy sobie poradzić. Większość ludzi w takich wypadkach zazwyczaj sięga po nowy sprzęt ale tani, co niestety może się nie sprawdzić, gdyż taki laptop jest gorszej jakości i może zużyć się dużo szybciej niż taki, na który wydamy więcej pieniędzy. Można też sięgnąć po używane laptopy, ale tu sytuacja jest podobna – ktoś mając dobry laptop raczej nie będzie chciał go sprzedać, póki jest dobry i działa wystarczająco. Co w takim razie zrobić w takiej sytuacji?

Jest pewne wyjście – laptopy poleasingowe. O co chodzi? Firmy często nie kupują sprzętu komputerowego, ani normalnie ani w ratach, tylko biorą komputery i laptopy w leasing. Podobnie jak w przypadku samochodów, leasing komputerów i laptopów polega na tym, że są one niejako wypożyczane na określony czas. Zazwyczaj czas leasingu sprzętu to 18 – 48 miesięcy. Dla firm jest to niezwykle korzystny układ, ponieważ mogą bardzo dużo pieniędzy zaoszczędzić na sprzęcie, którego w istocie nie muszą kupować; poza tym taka procedura sprawia, że łatwiej jest komputery wymienić, szczególnie w sytuacji kiedy firma musi dopasować szybko zmieniające się wymagania dotyczące oprogramowania i regularnie unowocześniać swój komputer poleasingowy do pracy, by pracownicy mogli spokojnie wykonywać swoje obowiązki. Leasing zatem jest niezwykle korzystny szczególnie dla tych firm, które często muszą wymieniać sprzęt do pracy.

Co komputery poleasingowe oznaczają dla nas? Przede wszystkim możliwość kupna dobrej jakości sprzętu, który nie będzie bardzo zużyty. Krótki czas użytkowania komputerów w leasingu sprawia, że kupując laptopy poleasingowe zasadniczo zaopatrujesz się w sprzęt wciąż dobrej jakości, oszczędzając na nim mnóstwo pieniędzy. Komputery poleasingowe to opcja nie tylko dla tych, którym brakuje pieniędzy – to również coś dla każdego, kto po prostu uważa, że nie potrzebuje nowego sprzętu, że wystarczy mu używany. Kupując laptopy poleasingowe, na przykład takie jak komputery poleasingowe dell, w gruncie rzeczy kupujesz sprzęt wciąż bardzo dobry i sprawiasz, że taki laptop nie zmarnuje się, a zaoszczędzisz przy tym całkiem sporą sumkę, kupując dobry sprzęt który zapewne posłuży ci całe lata.

Jeżeli zależy ci na oszczędzaniu na sprzęcie, laptopy poleasingowe to prawdopodobnie coś dla ciebie, czym warto się zainteresować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiękny dom każdego wnętrza
Następny artykułCień na tarasie

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ